1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. CS GO Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

CS GO Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından birisi olan Counter Strike: Global Offensive anlık oyuncu sayısı rekorunu kırdı.


Valve’nin Steam üzerinden oynanan FPS oyunu Counter Strike: Global Offensive (CS GO) anlık oyuncu rekorunu kırdı. Mart ayında kırdığı rekoru yaklaşık 100 bin kişi arttırarak geliştiren Counter Strike: Global Offensive’in arka arkaya rekor kırmasının sebebi olarak koronavirüs salgını sebebi ile evden çıkmayan insanlar gösteriliyor.

CS GO Anlık 1 milyon 228 bin 875 Oyuncuya Ulaştı

Birinci Şahıs Nişancı (FPS) oyun denilince milyonlarca insanın aklına gelen Counter Strike: Global Offensive oyunu koronavirüs sebebi ile insanların evlerinden çıkmadığı bu günlerde arka arkaya anlık oyuncu rekorunu geliştiriyor. Son 30 günde ortalama oyuncu sayısını 719 bin gibi oldukça yüksek bir rakama getiren CS GO bir önceki rekorunu Mart ayı içerisinde anlık 1 milyon 145 bin 972 oyuncu sayısına ulaşarak kırmıştı.

Koronavirüs sebebi ile insanların evden çıkmaması sonucu kırıldığı düşünülen rekorlara yenisi eklendi. Yaklaşık 100 bin kişi arttırarak kırılan yeni rekor ile Counter Strike: Global Offensive’nin anlık oyuncu rekoru 1 milyon 228 bin 875 oyuncuya ulaştı. Oyunun 2020’den önce anlık en yüksek oyuncu rekorunun 2016’da kırılan 850 bin 485 olduğu belirtildi.

Yorum Yap