1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Counter Strike: Global Offensive Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

Counter Strike: Global Offensive Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

Popüler FPS oyunlarından olan Counter Strike: Global Offensive anlık oyuncu sayısını kısa bir süre sonra tekrardan kırdı.

cs go

Valve’nin geliştiricisi olduğu ve Steam üzerinden insanların internet bağlantısı ile birbirleri ile oynayabildiği en çok oynana FPS oyunlarından birisi olan Counter Strike: Global Offensive anlık oyuncu sayısı rekorunu kırdı.

Counter Strike: Global Offensive Anlık Oyuncu Sayısını Tekrardan Kırdı

2012 yılında piyasaya sürülen ve o zamandan bu zamana piyasanın en çok oynanan FPS oyunlarından olan Counter Strike: Global Offensive son zamanlarda sıkça online oyuncu sayısı rekorunu kırıyor. Şubat ayının başlarında 876.575 oyuncu sayısı ile Counter Strike: Global Offensive rekorunu kırmıştı. Mart ayına girmek üzere iken ise popüler FPS oyunu büyük bir sıçrama ile yeni anlık oyuncu rekorunu kırdı. Counter Strike: Global Offensive oyununun yeni rekoru ise tamı tamına anlık olarak 924.045 oyuncu.

Oyunun rekorunu son zamanlarda tekrar tekrar kırmasına sebep olarak ise Çin üzerinde oyunun yaygınlaşması ile beraber Covid-19 virüsü sebebi ile insanların evlerinden dışarıya çıkmaması olduğu tahmin ediliyor. Covid-19 sebebi ile geçtiğimiz günlerde yapılması planlanan bir Counter Strike: Global Offensive turnuvası da internet üzerinden düzenlenmişti.

Yorum Yap