1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Electronic Arts GDC 2020’ye Katılmıyor

Electronic Arts GDC 2020’ye Katılmıyor

Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden olan Electronic Arts Oyun Geliştiricileri Konferansı'na katılmayacaklarını açıkladı.

ea

Geçtiğimiz günlerde Coron virüs sebebi ile Mobil Dünya Kongresi’nin iptalinin ardından Oyun Geliştiricileri Konferansı içinde firmalar yavaş yavaş katılmaktan vazgeçiyor. Milyonlarca insanın oynadığı oyunları piyasaya süren Electronic Arts GDC (Oyun Gelişticileri Konferansı) 2020’ye katılmayacağını açıkladı.

Facebook da Katılmayacağını Açıklamıştı

Corona virüs sebebi ile iptal edilen Mobil Dünya Kongresinin ardından Oyun Geliştiricileri Konferansı’na katılmayı planlayan şirketler de Corona virüs sebebi ile katılmaktan vazgeçiyor. Geçtiğimiz hafta Facebook da Corona virüsün sağlık konusundaki riskleri yükseltmesi sebebi ile GDC 2020’ye katılmayacağını kamuoyuna belirtmişti. Facebook’un ardından ünlü oyun yapımcısı Electronic Arts da Oyun Geliştiricileri Konferansına katılmaktan vazgeçti.

Geçtiğimiz günlerde Sony’de küresel iş gücü ve sağlığının en büyük endişeleri olduğunu belirterek katılmaktan vazgeçtiğini açıklamasının ardından Electronic Arts’da benzer bir açıklama ile Konferansa katılmaktan vazgeçti. Electronic Arts yaptıkları açıklamada Corona virüs vakasını yakından takip ettiklerini belirtirken çalışanların refah düzeyini ve sağlık durumlarını kontrol altında tutmaları gerektiğinden dolayı Oyun Geliştiricileri Konferansına katılmayacaklarını belirtti. GDC 2020’nin iptal olmaması durumunda 16-20 Mart tarihleri arasında Amerika Kaliforniya’da düzenlenmesi planlanıyor.

Yorum Yap