1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Google Zoom Kullanmayı Yasakladı

Google Zoom Kullanmayı Yasakladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Google, çalışanlarına uygulamada güvenlik açıkları olması sebebi ile Zoom kullanmayı yasakladı.


Amerikalı teknoloji devi Google, yaptığı son açıklama ile çalışanlarına Zoom uygulamasını kullanmayı yasakladı. Kısa sürede kullanıcı sayısını 10 milyondan 200 milyona çıkarmayı başaran Zoom uygulamasının yasaklanma sebebi olarak ise içerisinde pek çok güvenlik açığı bulunduğunun düşünülmesi olduğu belirtildi.

Zoom Tüm Google Çalışanlarına Yasaklandı

2019’un sonunda dünyada yayılmaya başlayan koronavirüs salgını ile birlikte kullanıcı sayısını kısa sürede 10 milyondan 200 milyona çıkarmayı başaran Zoom’a Google’dan yasak geldi. Zoom uygulamasının kullanımı bütün Google çalışanlarına yasaklandı. Google sözcüsü Jose Castaneda, yaptığı açıklamada çalışanlarına Zoom’da bulunan güvenlik açıklarını belirten bir mail attıklarını ve Google çalışanlarının Zoom kullanmasını istemedikleri bir mail attıklarını belirtti.

Google sözcüsü yaptığı açıklamaya, Zoom uygulamasının masaüstü sürümünün güvenlik ihtiyaçlarını karşılamadığını uygulamayı kullanmaya devam etmek isteyen Google çalışanlarının uygulamayı tarayıcı üzerinden veya telefon üzerinden kullanmaları gerektiğini belirtti. Kısa süre önce ABD’de bulunan okullarda yasaklanan Zoom eğer güvenlik konusunda geliştirmeler yapmazsa önümüzdeki günlerde ülkemizde dahil olmak üzere bir çok yasakla karşı karşıya kalabilir.

Yorum Yap