1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Zoom Kullanıcılarının Hesap Bilgileri, Gizli Forumlarda Satıldı

Zoom Kullanıcılarının Hesap Bilgileri, Gizli Forumlarda Satıldı

Siber Güvenlik Şirketi olan Cycle Yüzbinlerce Zoom kullancısının hesap bilgilerinin dark web ve hacker forumlarında satıldığını açıkladı. Birçok üniversite ve özel şirkette hesap bilgileri satılanlar içersinde.


Özel bir güvenlik şirketi yaptığı araştırmalarda binlerce Zoom kullanıcısının hesap bilgilerinin dark web ve hacker forumlarında satıldığını açıkladı. Kullanıcılara şifrelerini değiştirmesi önerildi.

ABD’nin Georgia eyaletinde bulunan bir siber güvenlik şirketi olan Cyble, bir hacker grubunun kendilerini göstermek amacıyla Zoom sitesindeki hesap bilgilerini bazı hacker sitelerinde ve dark web te satışının yapıldığını bildirdi. Satışı yapılan hesap sayısının yüzbinleri bulduğu söyleniyor. Cycle’ın yayınladığı bilgilere göre Colorado Üniversitesi, Florida Üniversitesi, Dartmouth, Lafayette ve Vermont Üniversitesi gibi birçok eğitim kurumunun bilgileri sızdırıldı. Bunun yanı sıra bazı şirketlerin Zoom hesaplarıda bu liste içerisinde.

Yüzbinlerce Kullanıcının Hesabı Satıldı!

Cycle bir satıcının hacker forumunda hesap paylaştığını farkedip, kullanıcıları olan bu saldırıya karşı uyarmak için hesapları satın aldı. Cycle, 530.000 Zoom kullanıcısnın kimlik bilgisini yaklaşık tane başına 0.0020 dolar ödeyerek alım işlemini yapabildi. Satın alınan hesap bilgileri kullanıcıların şifresini, e-posta adresleri, HostKey’lerini  ve URL’lerini içeriyor. Cyble’ın müşterilerine ait hesapları da tespit edelerek, bu hesapların geçerli hesap bilgileri olduğunu belirtti. Cycle tüm bu olaylardan sonra kullanıcıların hesap şifrelerini değiştirmesini istedi.

 

Yorum Yap