1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. HTC 5G Destekli Yeni Bir Telefon Çıkaracak

HTC 5G Destekli Yeni Bir Telefon Çıkaracak

Son senelerde akıllı telefon piyasasında unutulmaya başlayan HTC yeni bir amiral gemisi telefon ile 2020'de tekrardan piyasaya girecek.

htc

Son zamanlarda aktif olarak telefon dünyasında bulunmayan teknoloji firması HTC’nin 2020 yılı içerisinde 5G desteğine sahip yeni bir telefon çıkaracak. Şirket 2020 senesi içerisinde çıkaracağı 5G destekli telefon için çalışmalara devam ediyor.

HTC 2020’de 5G Destekli Bir Telefon Çıkaracak

Bir zamanların çok tercih edilen akıllı telefon markası olan HTC son senelerde aktif olmadıkları bir süreçten geçti. Şirketin 2020’deki planı ise 5G destekli amiral gemisi özelliklerine yakın bir cihaz çıkarmak.  Android’in ilk kullanılmaya başlanıldığı zamanlarda oldukça fazla satan başarılı telefonlara imza atan şirket yeni cihazı ile birlikte tekrar atağa geçmeyi planlıyor. Şirket son amiral gemisi telefonunu 2018’de son telefonunu ise 2019’da piyasaya sürmüştü.

VR teknolojisi konusunda oldukça başarılı adımlar atan şirket, son teknolojilerde elde ettiği başarıların ardından 2020 senesinde amiral gemisi telefon çıkararak telefon piyasasına da tekrar girmeyi planlıyor. Telefon modelinde muhtemelen Qualcomm SnapDragon’ın son model işlemcisi kullanılacak olan telefonun Qualcomm ile anlaşması devam ediyor. HTC’nin çıkaracağı telefon ile ilgili bilgiler şu anda sadece 2020 içerisinde 5G destekli bir amiral gemisi telefonu çıkaracağı ile sınırlı.

Yorum Yap