1. Ana Sayfa
  2. Giyilebilir Teknoloji
  3. HTC’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı HTC U Ear Ortaya Çıktı

HTC’nin Yeni Kablosuz Kulaklığı HTC U Ear Ortaya Çıktı

Teknoloji üreticisi HTC'nin üzerinde çalıştığı yeni kablosuz kulaklık modeli, ABD Fedeal İletişim Kurumu sayesinde ortaya çıktı. U Ear ismi verilen kulaklık genel olarak Apple'nin AirPods kulaklıklarına son derece benziyor.

htc u ear

HTC, geçtiğimiz senelerde bir dönem akıllı telefon sektörünün önde gelen firmalarından olmasına rağmen günümüzde pek kullanılmayan bir marka konumunda. Bu sebep ile HTC son dönemlerde akıllı telefondan ziyade giyilebilir teknoloji üzerine çalışmalarını yürütüyor. ABD Federal İletişim Kurumu’nda ortaya çıkan fotoğraflar sayesinde HTC’nin U Ear isimli yeni bir kablosuz kulaklık üzerinde çalıştığı ve bu kulaklığın görüntüsü ortaya çıktı.

HTC U Ear Ortaya Çıktı

HTC’nin üzerinde çalışmalara devam ettiği yeni kablosuz kulaklık modeli U Ear, ABD’nin Federal İletişim Kurumu’nda ortaya çıktı. Az bilgiye sahip olan kulaklık hakkında bu sayede yeni bilgiler edinildi. Ortaya çıkan bilgilerden birisi de U Ear’ın Apple’nin kablosuz kulaklığı AirPods’lara oldukça fazla benzediği ve kulaklığın Type-C bağlantı ile şarj edileceği.

Geçtiğimiz dönemlerde USonic isimli bir kablolu kulaklık modeli ile kullanıcı karşısında çıkan HTC, USonic’te de Type-C kullanmıştı. HTC bu sayede kulaklıkta gürültü engelleme ve kaliteli ses sunabilmek için güzel bir kalibrasyon sağlamıştı. HTC’nin U Ear ismini verdiği yeni kulaklık modeli büyük ihtimal ile USonic’e benzer fakat daha kaliteli özellikler ile karşımıza çıkacak. Kulaklığın çıkış tarihi ve detayları ise şu anlık bilinmiyor.

Yorum Yap