1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. Ubisoft’un Son 1 Senede 10 Milyon Satan Oyunlarını Açıklandı

Ubisoft’un Son 1 Senede 10 Milyon Satan Oyunlarını Açıklandı

Fransız oyun devi Ubisoft, PS4, Xbox One ve PC'de satışını yaptığı oyunlar arasından en çok satışını yaptıklarını açıkladı. Yayınlanan raporda Ubisoft'un 3 Assassin's Creed oyununun 10 milyon satışı geçtiği görülüyor.

ubisoft

Dünyanın oyun alanında lider firmalarından birisi olan Ubisoft, geçtiğimiz senenin kazanç raporunu paylaştı. Şirketin paylaştığı raporda PS4, Xbox One ve PC’de satılmakta olan oyunların 11 tanesinin 10 milyon satış rakamını geçtiğini açıkladı.

Ubisoft’un 2019-2020 Arasında En Çok Sattığı Oyunlar Açıklandı

Niko Partners’in kıdemli analisti Daniel Ahmad, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ubisoft’un 2019 ve 2020 yılları arasında en çok satışını yaptığı oyunları açıkladı. Oyunlardan bazılarının zaten listede yer alması beklenirken bazı oyunların listede bulunması ise şaşkınlık ile karşılandı.

Ubisoft’un geçtiğimiz sene en çok satışını yaptığı oyunlar listesine baktığımızda listeyi Tom Clancy’s ve Assassin’s Creed oyunlarının kapladığını görüyoruz. 3 oyun ile listede kendisine yer bulan Assassin’s Creed serisinin dışında 2014 yılında çıkan Watch Dogs’un listede bulunması dikkat çekti. Oyunun çıktığı dönemde bile ağır eleştirilere maruz kaldığı düşünüldüğünde listede yer almasının şaşkınlıkla karşılandığını belirtmekte fayda var.

Ubisoft’un son 1 senede 10 milyondan fazla satan 11 oyunu;

 1. Assassin’s Creed Unity
 2. Assassin’s Creed Origins
 3. Assassin’s Creed Odyssey
 4. The Division
 5. The Division 2
 6. Far Cry 4
 7. Far Cry 5
 8. Ghost Recon Wildlands
 9. Rainbow Six Siege
 10. Watch Dogs
 11. Watch Dogs 2

Yorum Yap