1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Huawei HongMeng OS’u Önümüzdeki Ay İçerisinde Tanıtabilir

Huawei HongMeng OS’u Önümüzdeki Ay İçerisinde Tanıtabilir

ABD ve Çin arasında yaşanan problemlerden etkilenen Huawei kendi işletim sistemi üzerinde çalışmaya başlamıştı. HongMeng OS önümüzdeki ay içerisinde tanıtılabilir.

teknohabir-hongmengos

ABD Çin arasında yaşanan gerginlikten etkilenen Huawei son günlerde Trump’ın yaptığı açıklamalar ile biraz rahatladı. Ancak Huawei kendi işletim sistemi HongMeng OS’u geliştirmek konusunda oldukça kararlı. HongMeng  OS ile ilgili ortaya bir çok bilgi çıkmasına rağmen Huawei tarafından resmi açıklama gelmedi. Paylaşılan konferans afişi ile beraber Huawei’nin yeni işletim sistemi HongMeng OS’un 9 Ağustos Huawei Geliştirici Konferası’nda tanıtılması güçlü bir ihtimal haline geldi.

Android ile işbirliğinin bitmesi durumunda Android geliştiricileri ile yollarını ayırmak zorunda kalıcak olan Huawei, AppGallery için davetlerini sürdürüyor. Çince paylaşılan afişte Huawei Geliştirici Konferansı ile ilgili detalı bilgilerde yer alıyor. Konferansta Huawei’nin yeni işletim sistemi HongMeng OS ile ilgili yeni bilgilerin açığa çıkması bekleniyor. Eğer HongMeng OS’nin Android tabanlı olacağı açıklanırsa geliştiriciler çok fazla etkilemeyecek ancak HongMeng OS farklı bir tabanda olursa geliştiriciler yeni bir işletim sistemine ve yazılım diline alışmak zorunda kalacak.

Yorum Yap