1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Hyundai i20 N’nin Tanıtım Videosu Paylaşıldı

Hyundai i20 N’nin Tanıtım Videosu Paylaşıldı

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, i20 serisinin sportif versiyonu N modelinin ilk kez resmi bir tanıtımını paylaştı. Paylaşılan görüntülerde i20 N, donmuş bir göl üzerinde test ediliyor.

i20 n

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai, geçtiğimiz sene kamuflajlı test görüntüleri ortaya çıkan i20 N modelini yayınladığı tanıtım videosu ile doğruladı. Hyundai i20 N, Ford Fiesta ST, Peugeot 208 GTi ve Volkswagen Polo GTI gibi modellere rakip olması için geliştirildi.

Hyundai i20 N modelinin paylaşılan tanıtım videosu donmuş bir göl üzerinde kaydedildi. Aracın direksiyonunda ise Hyundai Motorsport’un WRC sürücüsü Thierry Neuville yer aldı. Hyundai i30 N modelinin de test işlemlerini bu bölgede gerçekleştirmişti.

Hyundai i20 N Sportif Bir Model Olacak

Hyundai’nin üzerinde çalıştığı i20 N, standart olan i20’ye göre daha sportif ve hareketli bir model olacak. Hyundai i20 N’nin daha sportif ve hareketli olacağının kanıtları ise daha büyük jantlar, çift egzoz çıkışı, alçaltılmış spor süspansiyon ve daha büyük fren gibi özellikler. Ancak Hyundai, otomobilin teknik özelliklerini hala açıklamak konusunda bir adım atmıyor.

Hyundai’ye yakın kaynakların iddialarına göre Hyundai i20 N, 200 beygir gücüne sahip olacak. Hyundai üzerinde çalıştığı i20 N’de ya KIA Ceed GT’nin 1.6 T-GDI motorunu ya da i30 N’deki 2.0 T-GDI motorun gücü düşürülmüş versiyonunu kullanacağı iddia edildi. i30 N’e eklenen 8 ileri DCT seçeneği, i20 N’de de görülebilir. Hyundai i20 N ile birlikte VW Polo GTI ile rekabet edecek.

Yorum Yap