1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Hyundai Açılabilir Tavan Hava Yastığını Duyurdu

Hyundai Açılabilir Tavan Hava Yastığını Duyurdu

Güney Koreli otomobil üretici Hyundai, dünyada bir ilk olan üstü açılabilen otomobiller için açılabilir tavan hava yastığı teknolojisini tanıttı.


Güney Kore merkezli otomobil dünyasının önde gelen firmalarından birisi olan Hyundai, dünyanın ilk açılabilir tavanlar için hava yastığını duyurdu. Hyundai’nin yaptığı açıklamaya göre hava yastığı sadece aracın takla atması durumunda açılıyor ve 0.08 saniyede tavanın tamamını kaplıyor.

Hyundai’nin Yeni Hava Yastığı Toplam 24 Farklı Patentli Teknoloji Kullanıyor

Otomobil sektörünün son senelerde çıkış yakalayan Güney Koreli yüzü Hyundai, otomobil sektörünü derinden etkileyecek bir buluşa imza attı. Hyundai, açılabilir tavanlarda kullanılabilen ilk tavan hava yastığını geliştirdi. 24 Farklı patentli teknolojiyi barındıran hava yastığı toplamda 0.08 saniyede bütün tavanı kaplayabiliyor.

2017 yılında sunrooflar için hava yastığı geliştirmeyi başaran Güney Koreli otomobil şirketi Hyundai, gelişmiş bir hava yastığı sistemi ile tekrardan otomobil dünyasını etkiledi. Hava yastığının sadece arabanın takla attığı durumlarda çalıştığını belirten Hyundai, yeni hava yastığı teknolojisinin müşterileri ile buluşacağı zamanın daha belli olmadığını belirtti.

Yorum Yap