1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Samsung ve Hyundai İş Birliğine Başlayabilir

Samsung ve Hyundai İş Birliğine Başlayabilir

Güney Koreli iki şirket Samsung ve Hyundai, elektrikli otomobil üretimi için iş birliği yapmaya başlayacak. Gelen bilgiler Samsung'un, Hyundai'nin elektrikli araçları için batarya ve dijital bileşenlerini tedarik edeceğini gösteriyor

samsung ve hyundai

Güney Kore’nin önde gelen firmaları olan Samsung ve Hyundai’nin üst düzey yöneticileri elektrikli otomobiller üzerine iş birliğini başlatmak için görüşmek üzere bir araya geldi. İki şirket, elektrikli araçlar ve mobilite konularında kapsamlı bir ortaklık kuracak.

Samsung ve Hyundai İş Birliğine Başlayabilir

Samsung Electronics başkan yardımcısı Lee Jae-yong ve Hyundai Motor Group başkan yardımcısı Chung Eui-sun, Samsung SDI’nin batarya fabrikasının da bluunduğu Seul’ün güneyinde bulunan Cheonan şehrinde diğer üst düzey yöneticiler ile buluştu. Batarya tesisi, tüketici elektroniği ürünleri için olduğukadar elektrikli otomobillerin batarya üretiminde de uzman.

Hyundai Motor Group sözcüsü, iki tarafın yeni nesi batarya teknolojileri hakkında konuştuğu ve geliştirme durumlarını tartıştıklarını belirtti. Samsung sözcüsü ise şirketin katı hal pillerinin sağlam ve istikrarlı olduğunu ve şirketlerin mobilite sektöründe daha fazla iş birliği yapmayı umduklarını sözlerine ekledi. Hyundai güncel olarak bataryalarının çoğunluğunu LG Chem ve SK Innovation’dan tedarik ediyor. Taraflar anlaşma yapılıp yapılmadığı ile ilgili her hangi bir bilgi vermedi.

 

Yorum Yap