1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Pokemon GO’ya “Corona Virüs” Sebebiyle Güncelleme Geliyor

Pokemon GO’ya “Corona Virüs” Sebebiyle Güncelleme Geliyor

Dünya üzerinde milyonlarca oyuncuya sahip Pokemon GO, oyuncularının Corona Virüsten etkilenmemesi için geçici olarak gelecek yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor.


Pokemon GO’nun yapımcısı Niantic, Pokemon GO oynarken evden çıkmamanızı sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Güncellemenin sebebi olarak ise dünyada etkisi devam eden Covid-19 salgını olarak belirtti.

Pokemon GO Oynarken Dışarı Çıkmaya Gerek Kalmayacak

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Avrupa başta olmak üzere bütün dünyada etkisini sürdüren Corona virüs sebebi ile bir çok ülkede karantina uygulanıyor. Pokemon GO’nun yapımcısı Niantic de oyuncuların dışarı çıkmaması ve güvenli olarak oyunlarını oynamaya devam edebilmesi için bir güncelleme üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firma, oyunun oynanış mekaniğini bir süreliğine oyuncularının evlerinden çıkmadan oynayabileceği bir şekile dönüştüreceğini belirtti.

Pokemon GO oyununu oynayan kişilerin kalabalık ortamlara pokemon bulabilmek için girildiği bilinirken oyunun yapımcısı şu anda oyuncuların kendilerini tehlikeye atmadan oynayabilmeleri için bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Niantic firmasında çalışan bir sözcü yaptığı açıklamada oyunun bireysel ortamlarda da oynanabilmesinin yolunu açacak bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını belirtti. Aynı sözcü oyunda bulunan yumurtaların daha yakınlarda yer alacağını ve kırmak için daha az mesafe gerekeceğini belirtti.

Yorum Yap