1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Iphone 12 Pro Max Genel Özellikleri Nelerdir

Iphone 12 Pro Max Genel Özellikleri Nelerdir

iPhone 12 pro max

iPhone 11 Pro Max ve Iphone 12 Pro Max, Apple tarafından şimdiye kadar piyasaya sürülen en büyük iki telefon. Iphone 12 serisi, tasarım ve teknik özellikler açısından 11’lerden daha iyi hatta Apple’ın şimdiye kadar çıkardığı en sağlam telefon olduğu iddia ediliyor.

Iphone 11 Pro Max’e eşdeğer boyutu aslında Iphone 12 Pro’dur. Büyük cep telefonu sevenler için uygun olan bu boyut, Apple tarafından Iphone 12 Pro Max’te biraz abartılı şekilde tasarlanmış. Bu telefonun Türkiye’deki çıkış fiyatı herkesi şok etmesine rağmen çoğu kişi tarafından da satın alındı. Telefon yaklaşık 20.000 TL  gibi bir fiyatla piyasaya sürülmüştü. Uzun yıllardır bazı Apple kullanıcıları takıntılı şekilde çıkan her teknolojik ürünü satın almaya başladı bu da aslında çok bilinçsiz bir tüketici davranışı. Piyasaya sürülen her ürünü almak bir bakıma yeni çıkan teknolojiyi de daha kısa sürede tüketmek anlamına geliyor.

Iphone 12 Tasarımı

iPhone 5 serisinden sonra daha yuvarlak bir kenara, Apple Iphone 12’de ise yine daha keskin bir kenara geçti. Bu telefonun arka tarafında daha şık olması için göz alıcı renkler kullanılmış ancak yine de koruyucu kılıfsız kullanıma uygun değil. Benzer işlevlere sahip bu iki telefon arasındaki en büyük fark ise tasarım. Tasarım farkı dışında teknik özelliklerde pek bir fark olmadığını söyleyebiliriz, kameralar arasında da bariz farklar var, bunun haricinde sizin kullanırken fark edebileceğiniz fazla bir şey yok. Sadece telefonu video izlerken veya oyun oynarken kullanıyorsanız, ekran kaliteleri de farklı olduğu için video izlemedeki farkı anlayabilirsiniz.

Bütün bu telefonlarda kullanılan FaceID’nin geçmişine göz atacak olursak aklımıza gelmesi gereken ilk telefon da Iphone X’tir. Iphone X ilk çıktığı zamanlarda çok konuşulmuştu, Apple’ın ilk defa orta tuşu kaldırması ve çıkan bazı teknik sorunlar yüzünden belki de en çok konuşulan Iphone olabilir.

iPhone 12 pro max
Iphone 12 Pro Max

Iphone 11 Mi Iphone 12 Mi Almalıyım?

Bütçe olarak rahatsanız ve lükse karşı bir düşkünlüğünüz varsa o zaman işler değişir. 🙂 Gönül rahatlığıyla Iphone 12 Pro Max alıp uzun yıllar telefonunuzu rahatça kullanabilirsiniz. Genel olarak telefon seçimlerinizde size en büyük tavsiyem saklama alanı yüksek olan telefonları tercih etmeniz. Eğer bütçenizi aşıyorsanız bir alt modelin daha çok depolamaya sahip telefonunda karar kılmanız telefonunuzun uzun ömürlü olması için önemli bir etken.

Diğer yazımda da Iphone X’ten bahsetmek istiyorum. Sizin de öneri ve görüşleriniz varsa yorumlarda benimle paylaşmanızı çok isterim. 🙂

 

 

Yorum Yap