1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iQOO Z1 Geekbench’te Ortaya Çıktı

iQOO Z1 Geekbench’te Ortaya Çıktı

Dimensity 1000+ işlemci kullanan ilk telefon olarak yakın zamanda çıkacak olan iQOO Z1 Geekbench'te görüldü. Telefonun test sonuçları ise oldukça iddialı duruyor.

iqoo z1

Tanıtımına 2 gün kala iQOO Z1, Geekbench’te görülerek bekleyenlerini heyecanlandırdı. iQOO Z1 Dimensity 1000+ işlemci kullanacak ilk telefon olması dikkat çekiyor. Telefonun Geekbench’te ortaya çıkan test sonuçları oldukça iddialı duruyor.

iQOO Z1 Özellikleri

Geekbench’te ortaya çıkan ve iQOO Z1’e güç verecek olan işlemci tek çekirdek testinden 784 puan alırken çoklu çekirdek testinden ise 3043 puan almayı başardı. Yüksek ve etkileyici bir sonuç alan işlemcinin Kirin 990 5G ve Snapdragon 865’ten daha düşük puan aldığını belirtmekte fayda var. iQOO Z1, sahip olduğu işlemci dışında 6 GB’den başlayan RAM’lerden güç alacak. En düşük modeli 128 GB depolama alanı bulunan telefonun batarya büyüklüğü 4500 mAh, hızlı şarj desteği ise 44 W gibi iddialı.

Telefonun paylaşılan görsellerinde arkasında dikdörtgen kamera kurulumu bulunduğu görülüyordu. Kameraların çözünürlükleri bilinmezken özellikleri ise şu şekilde olacak; ana kamera, ultra genişlik sensörü ve makro ya da derinlik sensörü. 2 gün sonra tanıtılacak olan iQOO Z1’in en alt modeli olan 6 GB RAM + 128 GB depolama alanı 352 dolar fiyatı ile satışa çıkacak.

Yorum Yap