1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Kara Mizahtan Hoşlanan Kişilerin Zeka Seviyesinin Daha Yüksek Olabildiği Açıklandı

Kara Mizahtan Hoşlanan Kişilerin Zeka Seviyesinin Daha Yüksek Olabildiği Açıklandı

Bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucunda kara mizahtan hoşlanan kişilerin zeka seviyelerinin daha yüksek olduğunu keşfetti.

_81738062_risitas

Dünya genelinde son zamanlarda oldukça popüler olan mizah türü kara mizahtan hoşlanan kişilerin daha zeki olabileceği belirtildi. Kara mizah genel olarak gülünmemesi gerektiği düşünülen konular ile ilgili yapılan esprilere genel olarak verilen isim.

Kara Mizahtan Hoşlanan Kişilerin Zeka Seviyesi Daha Yüksek Olabilir

Kara mizah genellikle ciddiye alınan ve gülünmemesi gereken konularda yapılan esprilere verilen isim. Kara mizah hakkında dünyanın en zor mizah türü olduğu ve farklı bir algı gerektirdiği gibi farklı görüşler mevcut. Bu konu ile ilgili olarak Journal of Cognitive Processing dergisinde yayınlanan bir makaleye göre kara mizahtan hoşlanan kişilerin zeka seviyesinin daha yüksek olabileceği belirtildi.

Journal of Cognitive Processing dergisinde yayınlanan makaleye göre talihsizliklere gülebilecek bakış açısı gelişmiş bir zekaya ihtiyaç duyuyor. Araştırmaya katılan insanlarda kara mizahtan hoşlanan kişilerin en yüksek sözlü ve sözsüz iletişim becerilerinin daha yüksek olduğu ortaya çıktı. Ayrıca kara mizahtan hoşlanan kişilerin duygusal dengelerininde diğer kişilere göre başarılı oldukları belirtildi. Araştırmaların bir diğer sonucu ise kara mizahı algılamak ve işlemek için beyinde çok daha fazla işlem gerektiği ve bu sebeple kara mizahtan hoşlanan kişilerin zeka seviyesi yüksek kişiler olduğu belirtildi.

Yorum Yap