1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Nokia 5.3’ün Özellikleri Belli Oldu

Nokia 5.3’ün Özellikleri Belli Oldu

Finlandiyalı teknoloji firması Nokia'nın yakın zamanda tanıtacağı yeni telefonlarından Nokia 5.3'e ait yeni özellikler ortaya çıktı.

nokia 5.3

Finlandiyalı teknoloji devi Nokia’nın Nokia 5.2 olarak çıkarmayı plandığı telefon modelinin isminin Nokia 5.3 olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Nokia’nın yeni telefonuna ait olduğu bazı özellikler de ortaya çıktı.

Nokia 5.3 Qualcomm 665 Kullanacak

Nokia’nın bir süredir üzerinde çalıştığı ve Covid-19 virüsü sebebi ile iptal edilen Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmayı planladığı telefon üzerinde çalışmaları devam ediyor. Telefonun ertelenen tanıtımından sonra Nokia’nın telefon üzerinde değişikliklere gittiği bunlardan ilkinin ise Nokia 5.2 isminin Nokia 5.3 olarak değiştiği belirtildi. Telefon gücünü Qualcomm 665’den alacak ayrıca telefon modelinin 3 GB, 4 GB ve 6 GB RAM’e sahip modelleri olduğu belirtildi. Telefonun depolama alanının ise 64 GB olacağı ortaya çıkanlar arasında.

Nokia 5.3’ün kameralarına bakacak olursak ön tarafında 8 MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip iken arka tarafında ise dört kameralı bir kuruluma sahip olacak. Telefonun ana kamerasının 16 MP çözünürlüğünde olduğu ortaya çıkarken diğer kameraların ise iki tane 8 MP bir tane de 5 MP çözünürlüğünde olduğu belirtildi. 4000 mAh boyutunda bataryaya sahip olacak olan Nokia 5.3 kömür rengi ve cam göbeği renklerine sahip olacak. 19 Mart’ta tanıtılması muhtemel olan telefonun en üst modelinin satış fiyatının 190 Dolar olacağı ortaya çıktı. Türkiye tahmini satış fiyatı ise 2300 Türk Lirası civarında olacak.

Yorum Yap