1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Maserati MC20’nin Kamuflajlı Fotoğraflarını Paylaştı

Maserati MC20’nin Kamuflajlı Fotoğraflarını Paylaştı

İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati'nin yeni süper otomobili MC20'nin kamuflajlı görüntüleri paylaşıldı. Tasarım olarak Alfa Romeo 4C'den ilham alınan MC20, yüksek performans ve daha uygun fiyatlı bir otomobil olacak.

maserati mc20

İtalyan otomobil üreticisi Maserati’nin bu ay tanıtmayı planladığı fakat bütün dünyada etkisini sürdüren koronavirüs pandemisi sebebi ile tanıtımı ertelenen MC20 en erken Eylül 2020’de tanıtılacak. Maserati, Milano sokaklarında gece geç saatlerde sokaklarda dolaşan kamuflajlı MC20’nin görüntülerini paylaştı.

Maserati, MC20’nin 2004 yılında çıkan Maserati MC12’nin yeni versiyonu olduğunu belirtti. Yeni otomobil ile birlikte Maserati yarış sınıfına geri dönmüş olacak ve MC20 yeni çağın ilk yarış Maserati’si olacak. MC20, Alfa Romeo 4C’ye dayanan ortadan motorlu bir spor otomobil olarak bekleyenlerini karşılayacak.

Maserati MC20 Eylül 2020’de Tanıtılacak

Görüntülerden anlaşıldığı kadarı ile MC20 ortadan motorlu şık bir gövdeye sahip olacak. Karbon fiber bir kokpit ile destelenen MC20’nin gövdesi Alfa Romeo 4C’den daha uzun, daha geniş ve daha uzun dingil mesafesine sahip olacak. MC20’nin önceki versiyonu olarak kabul edilen MC12 pist yarışları için az sayıda ve pahalı olarak satılmış olsa da MC20’nin fiyat ve performans olarak daha ulaşılabilir olması bekleniyor.

Maserati Eylül 2020’de tanıtmayı planladığı MC20 hakkında detayları daha açıklamamış olsa da MC20 hakkında bazı bilgiler mevcut. MC20’nin sekiz ileri Getrag çift kavramalı otomatik şanzımana bağlı 600 beygir gücü üreten ortaya monte edilmiş bir turboşarjlı V6 motora sahip olduğu iddia ediliyor. Ayrıca MC20’nin hibrit ve komple elektrikli olanının da çıkartılması planlanıyor. İlk olarak benzinli olan ise bu sene içerisinde yollarda olacak.

Yorum Yap