1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Microsoft İki Yeni Fare ve Klavye Duyurdu

Microsoft İki Yeni Fare ve Klavye Duyurdu

Dün düzenlediği etkinlik ile birlikte tüketicilerin karşısına çıkan Microsoft, bugün yaptığı yeni bir duyuru ile birlikte iki yeni fare ve klavye setini duyurdu. Microsoft'un yeni fare ve klavye setlerinin isimlerinin "Ergonomic Desktop" ve "Bluetooth Desktop" olduğu açıklandı.


ABD’li teknoloji devi Microsoft yaptığı duyuru ile birlikte iki yeni klavye ve fare seri tanıttı. Setlerin birinin ismi Microsoft Ergonomic Desktop ile diğerinin ismi ise Microsoft Bluetooth Desktop. Ürünler Microsoft Store üzerinden ön sipariş ile satın alınabiliyor.

Microsoft Ergonomic Desktop

Microsoft Ergonomic Desktop, karşımıza alışılmış tasarımlardan farklı olarak çıkıyor. Microsoft bu ürünün tasarımı itibari ile kullanım ergonomisi açısından benzersiz bir kullanım sunduğunu iddia ediyor. Yerleşik Office uygulamalarının tuşlarına sahip olan Microsoft Ergonomic Desktop ayrıca emojiler, medya kontrolleri gibi bir çok özellik için kullanıcılarına doğrudan erişim imkanı tanıyor.

Ön sipariş alınmaya başlayan Ergonomic Desktop serinin faresi de oldukça yüksek kalite sunuyor. BlueTrack teknolojisine sahip olan fare, farklı zeminlerin üzerinde de rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Ayrıca farenin üzerinde iki adet özelleştirilebilir(makro) tuş bulunuyor. Setin ön sipariş fiyatı ise 89 dolar.

Microsoft Bluetooth Desktop

Microsoft’un diğer seti olan Bluetooth Desktop tasarım olarak klasik klavye ve fare tasarımına sahip. İnce ve zarif bir tasarım ile tanıtılan klavye, sahip olduğu özelleştirilebilir tuşlar ile arama yapma ve emoji kullanma gibi özel isteklerini karşılayabiliyor. 3 tuşlu fare ise kullanıcılarına yüksek hassasiyet ve kaliteli bir kullanım sunuyor. Microsoft Bluetooth Desktop’un ön sipariş fiyatı ise 59,99 dolar.

Yorum Yap