1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Netflix, 2 Yeni Oyunun Uyarlaması Üzerinde Çalışıyor

Netflix, 2 Yeni Oyunun Uyarlaması Üzerinde Çalışıyor

Netflix, milyonlarca oyuncusu bulunan ve çok geniş evrenlerde geçen Diablo ve OverWatch oyunlarının uyarlaması üzerinde çalışmalara başlamak üzere olduğu ortaya çıktı.

Gaming Technology Highlights At Gamescom 2019

Dünya üzerinde milyonlarca abonesi bulunan Netflix, 2 yeni uyarlamasının projelerini gündeme getirdi. Bu iki oyun ise dünyada milyonlarca kullanıcısı olan OverWatch ve Diablo.

Netflix OverWatch ve Diablo’yu uyarlayabilir

Netflix, kullanıcıları için hazırladığı orijinal içeriklerine 2 adet oyun uyarlaması da eklemek istiyor. Netflix’in uyarlamak istediği oyunlar olan Diablo ve OverWatch uyarlamaları ile ilgili projeler ortaya çıkmış durumda. Şirketin oyunların uyarlaması ile ilgili kararı netlik kazanmamış olsada önümüzdeki günlerde olumlu haber gelmesi kuvvetle muhtemel. Netflix’in yeni projelerinin geldiğinin haberi ise LinkedIn’de ortaya çıktı. Activision Blizzard Başkanı Nick van Dyke’ın LinkedIn profilinde Blizzard markasının Diablo’nun animasyon türündeki TV uyarlama yapımıcısı yazması Netflix’in bu konudaki projelerinin kanıtı olarak internette ortaya konuldu.

van Dyke’ın LinkedIn profilinde ayrıca OverWatch oyununun animasyon türündeki TV uyarlama yapımcısı bilgiside yer almakta. Netflix’in bu iki oyunun uyarlaması ile ilgili projenin netliği daha belli olmasada yapımcının bunu LinkedIn hesabına eklemesi ile birlikte yapımların başlanmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Yorum Yap