1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PlayStation 5’in Fiyatının Ucuz Olmayacağı Belirtildi

PlayStation 5’in Fiyatının Ucuz Olmayacağı Belirtildi

Teknoloji devi Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5'in fiyatının bir önceki modeli kadar ucuz olmayacağı ortaya çıktı.

ps

Japon teknoloji devi Sony’nin bu yılın kasım ayında tanıtması beklenilen yeni oyun konsolu PlayStation 5’in fiyatının beklenenler kadar ucuz olmayacağı belirtildi. Yeni çıkacak konsolun eski konsollara nazaran daha yüksek maliyeti bulunduğu bu sebeple daha pahalıya satılacağı bilgisi ortaya çıktı.

PlayStation 4’ten Daha Pahalıya Satılacak

Japon teknoloji şirketi Sony, son çıkardığı oyun konsolu olan PlayStation 4’ü 2013 yılında tanıtarak 399 Dolar fiyattan satışa çıkarmıştı. Fakat Sony gelişen teknoloji ve üretim maliyetlerinden kaynaklı olarak PlayStation 5’i PlayStation 4’ün çıkış tarihindeki fiyatından daha pahalıya satmak zorunda kalacak. Henüz fiyatı net olmayan oyun konsolunun fiyatının 399 Dolar olmasının realistik olmadığını belirten Sony, performans ve sistem özelliklerini arttırdıkça ürünün maliyetinin arttığının üzerinde durdu.

Sony’nin Kasım 2020’de tanıtılması beklenen oyun konsolu üretim maliyeti olarak yaklaşık 381 Dolar civarında. Bu maliyete ar-ge ve tanıtım ücretlerinin eklenmesi durumunda Sony PlayStation 5’in en uygun olarak 499 Dolar’dan satışa çıkmasını bekleniyor. Kasım ayında tanıtılması beklenen Sony PlayStation 5’in tanıtım tarihinin Covid-19 virüsünün Dünya üzerindeki durumuna göre değişebileceği de belirtildi.

Yorum Yap