1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Nişantaşı’nda Yaşamanın Faydaları Nelerdir?

Nişantaşı’nda Yaşamanın Faydaları Nelerdir?

Nişantaşı

Nişantaşı, Avrupa İstanbul’unun kalbinde, ekonomi ve iş merkezleriyle çevrili lüks bir semttir.

Mahalle, 60’ların klasiklerinin kokusunu taşıyan benzersiz bir art nouveau mimarisiyle moda, eğlence ve kültür sahnesi olarak onlarca yıldır ün kazanmıştır.

Bugün Nişantaşı’nın sokakları üst düzey moda butikleri ve lüks restalarla süslü.urantlar, oteller, kafeler ile konaklama sektörünün seçkin markalarına ev sahipliği yapmaktır. Şehrin göbeğinde olmasına rağmen, mahalle çok sakin ve ayrı bir sıcak havası var.

Nişantaşı, küçük ya da büyük aileler, çiftler ya da bekarlar, çalışan ya da emekliler için uygun, her yaşam tarzına hitap eden bir cazibeye sahip.

Nişantaşı
Nişantaşı

Nişantaşı’nda Ulaşım

Bölge vardır bölgeye mükemmel bir şekilde hizmet eden karmaşık bir ulaşım ağı. Farklı ulaşım araçlarına geçiş yapabileceğiniz Yenikapı & Hacıosman metro hattı bulunmaktadır. Ayrıca sizi şehrin herhangi bir yerine götürebilecek çok sayıda toplu taşıma otobüsü ve özel minibüs bulunmaktadır.

Nişantaşı sınırlarındaki Eğlence ve Tesisler

Nişantaşı semti eğlence açısından eşsizdir. Çeşitli aktivitelere sahip birinci sınıf restoranlar, kafeler ve barlar. Komşu bölgeler, halk otobüsleri veya kısa bir yürüyüşle kolayca ulaşılabilen Cevahir Alışveriş Merkezi gibi büyük alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Nişantaşı’nı Mecidiyeköy’e bağlayan Pangaltı, yerel mağaza ve markalarla dolu bir yol. Başka bir deyişle, Nişantaşı size kısa mesafedeki yerel pazarın yanı sıra lüks lükslerin keyfini çıkarma olanağı verebilir.

Nişantaşı’nda Eğitim & Sağlık

Bölge Nişantaşı Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve İTÜ Üniversitesi gibi prestijli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır.

Sağlık alanında ise bölge, özel ve devlet-sahip olunan Amerikan Hastanesi ve Nişantaşı Hastanesi gibi sağlık kuruluşları.

Başlıca İlçelere Uzaklık

  • Taksim: 10 dakika
  • Beşiktaş: 10 dakika
  • Kadıköy: 25 Dakika
  • Bakırköy: 30 Dakika
  • Levent: 20 Dakika
  • Sarıyer: 30 Dakika
  • Yeni Havalimanı: 40 Dakika

Nişantaşı’nda Yatırım

Nişantaşı, şehirde her zaman özel bir değer taşıyacak ve lüks bir pazar olarak kalacaktır. Bölgenin tesisleri ve üst düzey ambiyansı, onu emlak açısından en pahalılardan biri haline getiriyor ve yakın gelecekte fiyatların hızla artması bekleniyor. Özellikle Mecidiyeköy, Levent ve Taksim’e yakınlığı düşünüldüğünde.

Bu yazımızda Nişantası’nda yaşamanın faydaları neler olduğunu sizin için açıkladık. Bir önceki yazımız olan Türkiye’nin En Ünlü Tarihi Kaleleri yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Eklemek istediklerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

Yorum Yap