1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Nokia’nın Yeni Amiral Gemisine Ait Özellikler Ortaya Çıktı

Nokia’nın Yeni Amiral Gemisine Ait Özellikler Ortaya Çıktı

Finlandiyalı akıllı telefon üretici Nokia'nın yeni amiral gemisi telefonu Nokia 9,2'ye ait yeni özellikler ortaya çıktı.

nokia 9,2

Finlandiya merkezli son zamanlarda tekrar eski günlerine ulaşmaya çalışan Nokia’nın yeni amiral gemisi telefonu Nokia 9.2’ye ait özellikler internette ortaya çıkmaya başladı. Telefonun arka tarafından 4 adet kamera bulunacağı iddia ediliyor.

Nokia 9.2 4 Kameraya Sahip Olabilir

Geçtiğimiz senelerde HMD Global ile güçlerini birleştiren Finlandiyalı teknoloji devi Nokia’nın yeni amiral gemisi üzerinde çalışmaları devam ediyor. Nokia’nın yeni amiral gemisinin isminin şu anlık isminin Nokia 9.2 olacağına ise neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Nokia’nın yeni amiral gemisi telefonun bir önce modelinde bulunan 5 kameralı kamera kurulumu yerine Nokia 9.2’de 4 kameralı yeni bir kurulum kullanacağı söylentiler arasında yerini alıyor. Yeni kamera düzenine ise Oreo ismi verildiği söyleniyor.

Nokia içerisinde bulunan güvenilir kaynakları telefonun tanıtımının 2020’nin sonbahar aylarına ertelenebileceğini belirtiyor. Telefonun Qualcomm’un son model işlemcisi olan Snapdragon 865 SoC kullanacağı ve beraberinde 8 GB RAM bulunacağı da bilinenler arasında. Telefonun depolama alanı ise büyük ihtimal ile 128 GB olacak. Telefonun ön tarafında ise kameranın ekran altında bulunacak olan ilk telefon olacağı ve çözünürlüğünün 24 MP olacağı bilinenler arasında. Arka tarafında bulunan dört kameranın ise hepsi 13 MP çözünürlüğüne sahip. Bataryası 4500 mAh büyüklüğünde olan telefonun hızlı şarj desteği konusunda ise bir bilgi mevcut değil.

Yorum Yap