1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. NVIDIA MWC 2020’ye Katılmıyor

NVIDIA MWC 2020’ye Katılmıyor

Önümüzdeki günlerde İspanya'da düzenlenecek olan Mobile World Congress etkinliğine NVIDIA Corona virüs sebebi ile katılmayacağını açıkladı.

nvidia

NVIDIA yapay zeka, 5g ve VRAN gibi bir çok alanda faaliyet gösteriyor. NVIDIA İspanya’da düzenlenecek olan Mobile World Congress(MWC)’ye Corona virüs sebebi ile katılmayacağını açıkladı. NVIDIA ile birlikte Dünya Mobil Kongre’sine katılmayan firma sayısı 3e yükseldi.

Corona Virüs Sebebi ile

2019’un sonlarında Çin’de yayılmaya başlayan ve her hangi bir tedavisi hala olmayan Corona virüs şimdiye kadar 734 kişinin hayatına son verdi. Geçtiğimiz günlerde İspanya’da da ortaya çıkan Corona virüs Barcelona’da düzenlenecek olan Mobile World Congress’e katılacak firmaların fikirleri değiştirmesine sebep oluyor. Geçtiğimiz günlerde Ericsson’un ardından bugün NVIDIA etkinliğe katılmayacağını açıkladı.

NVIDIA yaptığı açıklamada Corona virüs sebebi ile etkinliğe katılmadıklarını belirtti. İnsanların kalabalık ortamlarda bulunmalarının halk sağlığını tehdit ettiğini belirten NVIDIA etkinliğe katılmayacağını belirten 3. şirket oldu. Bu şirketler sırası ile LG, Ericsson ve NVIDIA. Mobile World Congress 24-27 Şubat 2020 tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek. Etkinliğe katılacak olan çok sayıda şirket hala durumu değerlendirirken farklı şekillerde önlemler alıyorlar.

Yorum Yap