1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Apple Çin Mağazalarını Kapalı Tutmaya Devam Ediyor

Apple Çin Mağazalarını Kapalı Tutmaya Devam Ediyor

Corona virüs sebebi ile Çin üzerindeki mağaza, iletişim merkezi ve ofislerini kapatan Apple, mağazalarının açılış tarihini erteledi.

apple çin

Apple dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını yayılmaya başladıktan sonra Çin üzerindeki mağazalarını, iletişim merkezlerini ve ofislerini geçici olarak kapattı. 9 Şubat günü geri açmayı planlayarak kapatan Apple mağazalarını tekrar açmayı şu anlık düşünmüyor.

Mağazalar Kapalı Kalmaya Devam Edecek

Geçtimiz aylarda Çin’de yayılmaya başlayan Corona virüs şimdiye kadar 750’ye yakın insanın hayatını kaybetmesine sebep oldu. Corona virüsün Çin’de başlaması ve yayılmasının ardından Toyota veStarbucks da dahil olmak üzere bir çok marka Çin üzerinde faaliyetlerine ara vermişti. Bu markalardan birisi de Apple’dı. Apple Şubat 2020’nin ilk gününde Çin üzerindeki mağaza, iletişim merkezi ve ofislerini 9 Şubat’a kadar kapalı tutacaklarını belirtmişti.

İletişim merkezlerini ve ofislerini verdikleri tarih olan 9 Şubat’ta açmak için gayretlerini sürdüren Apple, mağazalarını şu anda yeniden açmayı planlamıyor. Bu konuda hazırlıkları sürdürdüğünü açıklayan Apple, müşterilerini bilgilendirmeye devam edeceklerini belirtti. Mağazalarını tekrardan açacakları günün kesinleşmesi durumunda Apple bunu kamuoyu ile paylaşacak.

Yorum Yap