1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Overwatch Çin Maçlarını İptal Etti

Overwatch Çin Maçlarını İptal Etti

Blizzard'ın yapımcısı olduğu Overwatch oyununun Çin'de oynanması beklenen müsabakalarını ileri bir tarihte Güney Kore'de oynanmak üzere erteledi.

overwatch

Dünyada milyonlarca oyuncusu bulunun internet tabanlı oyun Overwatch’ın Çin’de düzenlenmesi beklenen karşılaşmaları Covid-19(Corona virüs) sebebi ile iptal edildi. İptal edilen maçların Çin yerine Güney Kore’nin Seul şehrinde oynanması planlanıyor.

Karşılaşmalar Güney Korede Oynanacak

Çin’de Wuhan eyaleti üzerinden dünyaya yayılmaya başlayan ve geçtiğimiz günlerde Dünya Sağlık Örgütü tarafından Covid-19 ismi verilen virüs sebebi ile Overwath Çin müsabakaları ertelendi. Maçların Çin’de bulunan Guangzhou, Hangzhou ve Şanghay şehirlerinde oynanaması planlanıyordu. Covid-19 sebebi ile iptal edilen 6. ve 7. hafta Overwatch müsabakaların önümüzdeki günlerde Güney Kore’nin başkenti Seul’de oynanması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Amerika’da oynanacak Overwatch müsabakalarının Covid-19 salgınından etkilenmeyeceğini belirten oyun yayıncısı Blizzard, Asya bölgesi maç takvimini henüz yayınlamadı. Kuzey Amerika’da geçtiğimiz hafta oynanmaya başlayan maçların önceki maçlara oranla çok fazla insan tarafından takip edilmediği ise gözlerden kaçmadı. Corona virüs (Covid-19) sebebi ile Blizzard gibi oyun yapımcıları virüsün yayılmasını engellemek amacı ile kalabalık etkinlikleri düzenlemek istemiyor.

Yorum Yap