1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Oyun Geliştiricileri Konferansı İptal Edildi

Oyun Geliştiricileri Konferansı İptal Edildi

Oyun Geliştiricileri Konferansı 2020 Corona virüs ( covid-19) sebebi ile iptal edildi. Etkinliğin yaz aylarında tekrar düzenlenebileceği belirtildi.

gdc 2020

Video oyun geliştiricileri için her sene düzenli olarak düzenlenen ve bir çok oyun yapımcısı tarafından katılım gösterilen Oyun Geliştiricileri Konferansı(GDC) 2020 Corona virüs(covid-19) sebebi ile iptal edildi.

Bir Çok Yapımcı Katılmaktan Vazgeçmişti

2019’un sonlarında ortaya çıkan ve 3000’e yakın kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan Covid-19 virüsü Mobil Dünya Kongresinin iptal olmasına sebep olmuştu. Mobil Dünya Kongresi’nin iptalinden sonra Oyun Geliştiricileri Konferansıda Corona virüs sebebi ile iptal edildi.  16-20 Mart arasında Kaliforniya’da düzenlenmesi planlanan konferansa kısa zaman önce Electronic Arts, Facebook ve Microsoft gibi lider firmalar Covid-19 sebebi ile katılmayacağını belirtmişti.

İnsanlar tarafından iptal edilmesi beklenen etkinlik yapılan açıklama ile beklendiği gibi iptal edildi. Yapılan basın açıklamasında GDC 2020 ile ilgili olarak kesin olarak iptal edilmedi Corona virüs sebebi ile zorunlu olarak ertelendiği belirtildi. Oyun Geliştiricileri Konferansı’nın yaz aylarında tekrardan düzenleme çalışmalarına devam edeceklerini komple iptal etmek istemediklerini belirttiler.

 

Yorum Yap