1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PlayStation 5’in Donanım Özellikleri Ortaya Çıktı

PlayStation 5’in Donanım Özellikleri Ortaya Çıktı

Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5'in sahip olduğu özellikler internette yanlışlıkla ortaya çıktı.

playstation5

Japon teknoloji devi Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5’e ait donanım özellikleri GameStop internet sitesinde ortaya çıktı. Özelliklerin Sony tarafından resmi olarak açıklanmasa da gerçeğe oldukça yakın olduğu tahmin ediliyor.

Sony PlayStation 5’e ait Bazı Özellikler Ortaya Çıktı

Microsoft oyun konsolu Xbox Series X’in donanım özelliklerini geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaştı fakat Japon teknoloji devinden yeni oyun konsolunun özellikleri hakkında daha bir bilgi ortaya çıkmadı. Amerikalı perakende şirketi GameStop tarafından Sony’nin yeni nesil oyun konsolunun bazı özellikleri doğrulandı. GameStop sitesinde PlayStation 5 için yanlışlıkla bir kayıt sayfası yayınladı ve bu sayfada oyun konsoluna ait özellikler kısa bir süre için gözüktü.

PlayStation 5’in GameStop tarafından doğrulanan özelliklerine baktığımızda ise televizyonda 8K görüntü kalitesini desteklediği, özel 8 çekirdekli AMD işlemciye sahip olduğu ortaya çıktı. PlayStation 5’in ayrıca 3D sese sahip olduğu ve Samsung tarafından üretilmesi planlanan özel SSD’ye sahip olduğu GameStop tarafından ortaya kondu. Son olarak ise PlayStation 5’in önceki sürümler ile uyumlu olduğu ve ışın izleme özelliklerini barındırdığı belirtildi.

Yorum Yap