1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. PlayStation 4 Fiyatları Koronavirüs Sebebi ile 2 Katına Çıktı

PlayStation 4 Fiyatları Koronavirüs Sebebi ile 2 Katına Çıktı

Sony'nin oldukça fazla sevilen oyun konsolu PlayStation 4'ün fiyatları koronavirüs sebebi ile oluşan tedarik sıkıntısı sonucu 2 katından fazla yükseldi.


Çin’in Wuhan kentinden ortaya çıkmaya başlayan ve bütün dünyaya yayılan koronavirüs salgınından kaynaklı olarak bir çok sektörde tedarik sıkıntısı yaşanıyor. Sony’nin oyun konsolu PlayStation 4 de koronavirüs sebebi ile etkilenen ürünlerden. PlayStation 4 fiyatları hem sıfır hem ikinci ellerde iki katına kadar arttı.

Sıfır PlayStation 4 Fiyatları 5000 TL’ye Dayandı

PlayStation 5’in tanıtım tarihine aylar kala PlayStation 4 fiyatlarının düşmesi beklenirken koronavirüs salgını sebebi ile sevilen oyun konsolunun fiyatları neredeyse 3 katına çıktı. Salgın öncesinde iki bin Türk lirası civarında dolaşan PlayStation 4 fiyatları koronavirüs salgını sebebi ile oluşan tedarik sıkıntısı sebebi ile 5000 Türk lirası civarına çıktı. PS 4 Pro’nun fiyatlarının ise 5 bin Türk lirasını geçtiği görülüyor.

Fiyatları yükselen oyun konsolu ile ilgili Sony’den de açıklama geldi. PlayStation Türkiye yaptığı açıklama ile PlayStation 4 ve aksesuarlarının fiyatlarında her hangi bir artış yapmadıklarını belirtti. PlayStation Türkiye aynı zamanda PlayStation 4 ve aksesuarlarının tavsiye edilen satış fiyatını da değitirmediklerinin altını çizdi ayrıca ilerleyen günlerde PlayStation 4 fiyatları hakkında bir değişimde planlamadıklarını belritti.

Yorum Yap