1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Sony’nin PlayStation 5’e Aldığı İlginç Bir Patent Ortaya Çıktı

Sony’nin PlayStation 5’e Aldığı İlginç Bir Patent Ortaya Çıktı

playstation 5 patent

Sony’nin bu sene içerisinde çıkaracağı oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Şimdi ise oyun konsoluna ait yeni bir patent gün yüzüne çıktı. Dünya Fikri Mülkiye Örgütü, patent başvuru tarihini açıklamasa da yayınlanma tarihi olarak 22 Mart 2020 tarihini paylaştı. Başvuran kurum olarak Sony’i gösterirken buluşu yapan kişi olarak ise Albhy Galuten gösterildi.

PlayStation 5’in Yeni Patenti

Patent’in ismi ise Oyunda Dinamik Müzik Oluşturma (Dynamic Music Creation In Gaming) şeklinde yer alıyor. Dolayısı ile bu patentin PlayStation 5 konsolu ile alakalı olduğuna kesin gözü ile bakılıyor. Bu patentin şu anlık oyunlarla mı yoksa PlayStation’un ana ekranı ile mi alakalı olduğu kesin olarak bilinmiyor. Yeni patentin, şirketin daha önce aldığı oyuncunun duygu durumunu hissedebilen kontrolcü özelliği ile bağlantılı olması da oldukça yüksek ihtimal.

Patentin özet kısmında ise şu açıklamalar yer alıyor; “Dinamik müzik oluşturma için bir metot ve sistem ortaya konuluyor. Bir duygu, bir ya da daha fazla müzikal motife atanıyor ve bir oyun vektörü, duygu ile ilişkilendiriliyor. Bir ya da daha fazla müzikal motif, duygu temelli olarak oyun vektörüne eşleniyor. Bir müzik kompozisyonu, oyun vektörü ya da arzu edilen duygular temelinde oluşturuluyor.”

Yorum Yap