1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Sony, PlayStation5’in başvurusunu yaptı!

Sony, PlayStation5’in başvurusunu yaptı!

Geçtiğimiz günlerde PS5 logosunu tanıtan Playstation bu seferde marka başvurusuyla yeni konsolunun ışıkları yaktı.

1200x627-play-station-5-fiyati-ne-kadar-play-station-5-ne-zaman-satisa-cikacak-ps5-on-siparis-nasil-verilir-1564575535498

Geçtiğimiz günlerde CES 2020 fuarında PS5 logosunu tanıtan Playstation bu seferde marka başvurusuyla PS5 için ışıkları yaktı. PS5’in çıkış tarihiyle ilgili beklentileri yükseltti.

SONY PLAYSTATİN5’İN MARKA BAŞVURUSU YAPILDI 

Sony, PlayStation5 için Avrupa’da marka başvurusunda bulundu.  İnternete sızdırılan belgelere göre Sony, PlayStation 5’in marka başvurusu İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Enstitüsüne 27 Ocak Tarihinde yaptı. Sony tarafından yapılan başvuru 3 bölüme ayrılmasıyla dikkat çekti. Bu bölümler sırasıyla; Bilgisayar yazılımı, bilgisayar ve video oynatıcı, interaktif eğlence.

Hayranları tarafından uzun süredir beklenen PlayStation5 hala kesin bir çıkış tarihine sahip değil. Sony bu konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunmadı. Fakat sızdırılan son belgelere göre Sony’nin PlayStation5’in tanıtımına odaklandığını söylemek yanlış olmaz. Ortaya çıkan belgelerin ışığında, Sony’nin önümüzdeki ay özel bir tanıtım etkinlik düzenleyerek PlaySTation5’i tanıtması hayranları tarafından kuvvetle bekleniyor. Sony, Playstation5 ile ilgili bu iddiaları cevapsız bırakarak bu konudaki tahminlerin doğru olma ihtimalini güçlendirdi.

Yorum Yap