1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PlayStation Türkiye Neden İndirimleri Kaldırdığını Açıkladı

PlayStation Türkiye Neden İndirimleri Kaldırdığını Açıkladı

PlayStation Türkiye, Instagram üzerinden indirimlerin neden kalktığını soran kullanıcılara yeni bir açıklama paylaşmaya başladı.


Sony’nin dünyada ve Türkiye’de çok fazla kullanıcısı bulunan oyun konsolu PlayStation’un Türkiye Mağazası geçtiğimiz günlerde indirimler kısmını kaldırarak sosyal medyalarda bir çok tepki ile karşılaşmıştı. PlayStation Türkiye indirimleri neden kaldırdığı ile ilgili açıklamada bulundu.

PlayStation Türkiye İndirimlerin Neden Kaldırıldığını Açıkladı

Türk oyuncular tarafından tepki yağmuruna tutulan PlayStation Türkiye İnstagram hesabından kullanıcılara neden indirimlerin Türkiye’de geçerli olmadığını belirten mesajlar ile dönüş yapmaya başladı. PlayStation Türkiye, İnstagram hesabı üzerinden konu ile ilgili soru soran kişilere yaptığı açıklama ise şu şekildeydi;

“PlayStation Store’da kampanyalar farklı bölgeler ve ülkelerde değişiklik gösterebilir. Mart indirimleri PlayStation Store Türkiye için geçerli değil. Önümüzdeki hafta başlayacak olan Bahar indirimleri kampanyasının ülkemiz mağazasında geçerli olacağını belirtmek isteriz.”

İnternette konu hakkında konuşan PlayStation kullanıcıları ise gelen yeni cevaptan memnun kalmadı. Ve PlayStation Türkiye’nin indirimler sekmesini kaldırmasının çifte standart olduğu ve neden sadece Türkiye’de kaldırıldığını anlamadıklarını belirttiler. Bazı kullanıcılar sosyal medyada konu ile ilgili yaptıkları paylaşımda bu uygulamanın sebebi olarak PlayStation Türkiye’nin koronavirüs salgını sebebi ile evde duran kullanıcıların mecburen oyun alacaklarını düşünmesi olduğunu belirtti.

Yorum Yap