1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Rainbow Six Siege Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

Rainbow Six Siege Anlık Oyuncu Rekorunu Kırdı

Popüler FPS oyunu Rainbow Six Siege tarihindeki Steam üzerinde en çok anlık oyuncu rekorunu kırdı.

rainbow

FPS oyun türünde dikkat çeken oyunlardan birisi olan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, 22 Şubat’ta Steam’de anlık olarak en çok oyuncu rekorunu kırdı. Rainbow Six Siege 22 Şubat’ta anlık 178.419 oyuncı sayısı ile kendi rekorunu kırarak dikkatleri üzerine çekti.

5. Sezon Mart Ayında Başlıyor

Rainbow Six Siege 22 Şubat tarihinde Steam üzerinde şimdiye kadar ki en çok anlık oyuncuya sahip oldu. Geçtiğimiz aylarda 50 milyon oyuncu barajını aşan Rainbow Six Siege Ubisoft’un kendi başlatıcısı ve Epic Store üzerinden de oynanabildiği için kırdığı bu rekorun Steam üzerindeki en çok anlık oyuncusu olduğu belirtildi. Kırılan bu rekorda mart ayında başlayacak olan 5. sezon Rainbow Six Siege: Operation Void Edge’nin büyük etkisi olduğu düşünülüyor.

FPS oyunları arasında en popülerlerden birisi olan Rainbow Six Siege’nin PS, XBOX ve PC platformları dahil olmak üzere şu anda 55 milyondan fazla oyuncuya sahip olduğu biliniyor. Rainbow Six Siege’nin bir önceki anlık oyuncu rekoru ise Mart 2018’de kırılmıştı. Mart 2018’de oyun anlık olarak 176.208 kişi tarafından oynanmıştı. Oyunun 5. sezonu olan Rainbow Six Siege: Operation Void Edge ise oyunda Mart ayında aktif olacak.

Yorum Yap