1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Volkswagen Golf GTI TCR’nin Test Görüntüleri Ortaya Çıktı

Volkswagen Golf GTI TCR’nin Test Görüntüleri Ortaya Çıktı

Volkswagen'in üzerinde çalıştığı 300 beygr gücündeki Golf GTI TCR modelinin test sürüşü görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde aracın tasarım ve performansı görülüyor.

volkswagen golf gti tcr

Alman otomotiv devi Volkswagen’in bir süredir üzerinde çalıştığı Golf GTI TCR 2021 model olarak önümüzdeki dönemlerde piyasaya çıkacak. Golf GTI modelinin bir üst versiyonu olarak karşımıza çıkan Golf GTI TCR, Volkswagen’in Nürburgring’de yaptığı test sürüşü esnasına görüntülendi. Golf GTI ile neredeyse aynı tasarıma sahip olacak olan TRC bir miktar daha fazla performans vadedecek. Tasarım olarak neredeyse aynı görünmesine rağmen Volkswagen mühendisleri ufak dokunuşlar ile yüksek güç için gerekli olan havalandırmayı sağlamış durumda.

Volkswagen Golf GTI TCR Test Görüntüleri

2021 Model olarak piyasaya çıkacak olan Volkswagen Golf GTI TCR’nin motoruna baktığımızda karşımıza 245 beygirlik EA288 2.0 TSI bir motor çıkıyor. Fakat araçta bulunan TCR eklemesi, bu motorun performansını arttırarak gücünü 300 beygire çıkarıyor. 7 ileri DSG şanzıman ile satışa sunulacak olan aracın 6 ileri manuel versiyonunun olacağı da söyleniyor. Ayrıca bu araç önden çekişli bir yapıda bulunacak.

Alman otomotiv devi Volkswagen aynı aracın farklı türlerini piyasaya sürüyor. Örnek olarak Golf’ün bir de R versiyonu bulunuyor ve R versiyonu en üst donanıma sahip versiyonu oluyor. Volkswagen Golf GTI TCR, Golf GTI ile Golf R arasında yer alacak. Yeni nesil Golf R’nin ise 333 beygir güce sahip olacağı iddia edildi.

Yorum Yap