1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Ubuntu Touch En Büyük Güncellemesini Aldı

Ubuntu Touch En Büyük Güncellemesini Aldı

iOS ve Android'e alternatif bir mobil işletim sistemi olan Ubuntu Touch, tarihindeki en büyük güncellemeyi alarak görülmemiş yeniliklere kavuştu.

ubuntu touch

21. yüzyılda gelişen akıllı telefon piyasasının en çok kullanılan işletim sistemleri iOS ve Android. Fakat başka işletim sistemi denemek isteyen tüketici ve geliştiricilerin alternatiflerinin başında ise Ubuntu Touch yer alıyor. Ubuntu Touch geliştiricileri işletim sisteminin bugüne kadarki en kapsamlı güncellemesini yayınladılar.

Ubuntu Touch Yeni Özellikleri

Ubuntu Touch için yayınlanan güncellemede ilk olarak arayüz güncelleniyor. Lomiri kod adlı Unity8 arayüzü, daha güvenli ve kararlı bir şekilde çalışıyor. Geliştiriciler tarafından yapılan açıklamaya göre Ubuntu Touch aldığı güncelleme ile en kapsamlı sürümüne ulaştı. Ubuntu Touch bundan sonra daha iyi bir kontrast sunan yeni bir renk skalasına sahip olacak. Ayrıca daha iyi bir kullanıcı deneyimi için geliştirilmiş bir klavye tasarımı sunacak.

Ubuntu Touch’ın yeni sürümü ile birlikte önceki sürümlerde yer alan sorunlar gideriliyor ve çeşitli uygulamalarda da ufak iyileştirmeler yapıyor. Ayrıca kullanıcıların tarayıcı verileri ve çerezler kontrolü de çok fazla artacak ve daha kaliteli bir tarayıcı deneyimi yaşayacaklar. Ubuntu Touch işletim sisteminde LED bildirim ışığı artık pil zayıflarken turuncu, şarj edilirken ile beyaz yanacak.

Yorum Yap