1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Volkswagen 2019’da En Çok Satılan Modelini Açıkladı

Volkswagen 2019’da En Çok Satılan Modelini Açıkladı

Alman otomobil üreticisi Volkswagen 2019 senesi içerisinde en çok satışını yaptığı otomobil modelini açıkladı. Modelin Golf olmaması oldukça sürpriz oldu.


Alman otomotiv devi Volkswagen, geçen sene en çok satışı yapılan Volkswagen modelini açıkladı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre 2019 senesi içerisinde en çok satılan Volkswagen modeli SUV bir araç olan Tiguan oldu.

Volkswagen Tiguan 1 Günde 2495 Adet Üretilebiliyor

Alman otomotiv şirketi Volkswagen geçen senenin en çok satılan otomobil modelini açıkladı. Piyasa tarafından Golf olarak açıklanması beklenen modelin Volkswagen Golf olmaması büyük şaşkınlık yarattı. Volkswagen diğer otomobil firmalarında da olduğu gibi en çok rağbeti SUV modeli ile yakaladı. Volkswagen’in SUV aracı Tiguan 2019 yılında en çok satışı yapılan Volkswagen modeli oldu. Golf’ün SUV versiyonu olarak kabul edilen Tiguan 2019 senesinde toplam 911 bin adet üretildi.

Volkswagen’in 2019 yılında en çok satışını gerçekleştirdiği SUV modeli Tiguan ayrıca şirket tarihinde bir senede en çok satışı yapılan otomobil modeli oldu. Volkswagen Tiguan ayrıca 2019 senesi içerisinde Avrupa’da en çok satılan SUV modeli de oldu. Volkswagen SUV modeli Tiguan hakkında ekstra birkaç bilgi daha paylaştı. Her 35 saniyede 1 adet Tiguan üretebildiğini açıklayan Volkswagen günlük üretim olarak isterlerse 2495 adet Tiguan üretebildiklerini açıkladı. Volkswagen daha öncelerde yaptığı açıklama ile 2020 yılında Tiguan’ın plug-in hibrit motorlu versiyonu çıkaracağını belirtmişti. Bu sene içerisinde çıkacak olan hibrit motorlu versiyonu ile Tiguan bu sene içerisinde yeni rekorlar kırabilir.

Yorum Yap