1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Yeni Nesil Ford F-150 2020 İçerisinde Çıkacak

Yeni Nesil Ford F-150 2020 İçerisinde Çıkacak

Ford yöneticisi, hakkında şimdiye kadar bir çok iddia ortaya atılan yeni nesil F-150 hakkında açıklamalarda bulundu. Yönetici açıklamalarında yeni nesil F-150'nin üretimine ekim ayında başlanmasının planladığını ve bu senenin sonunda satışa çıkacağını belirtti.

yeni nesil ford f-150

2019’un sonunda Çin’in Wuhan kentine ortaya çıkan koronavirüs salgını birçok sektörde kötü bir etki yarattı. Otomobil firmalarının bir süre fabrikalarını kapatmak zorunda kaldığı bu dönemde araç üretimlerinde büyük aksaklıklar meydana geldi. Salgından dolayı Ford’un yeni nesil F-150 hakkında da bir takım gecikme iddiaları ortaya atılmışken Ford yöneticisi iddialara cevap verdi.

Yeni Nesil Ford F-150 Bu Sene Çıkacak

Ford’un büyük kitlelerce beklenen yeni otomobili yeni nesil F-150 hakkında ortada dolanan iddialara Ford yöneticisinden açıklama ile cevap geldi. Bu iddialardan en büyüğü ise yeni tip koronavirüs salgını sebebi ile yeni nesil F-150’nin 2020 senesi içerisinde çıkamayacağı idi. Ford yöneticisi Kelli Felker’den bu konuda da sevindiren haber geldi.

Felker, yeni tip koronavirüs salgını sebebi ile aracın üretiminin erteleneceği iddialarına yeni nesil F-150’nin bu yılın sonunda sevenleri ile buluşacağını açıkladı. Daha önce ekimde üretime başlanacağı iddia edilen 2020 F-150’nin üretiminin bu tarihlerde başlayacağı Felker’in açıklamaları ile de son derece uyum gösteriyor. Ekim 2020’de üretimine başlanacak yeni nesil Ford F-150 bu sene içerisinde satışa çıkacak. Aracın tanıtım ve ön siparişlerinin tarihinin ise temmuz ayında olması bekleniyor.

Yorum Yap