1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Redmi Note 10 5G’nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Redmi Note 10 5G’nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Çinli telefon üreticisi Xiaomi'nin alt markası olan Redmi'nin yeni telefon modeli Redmi Note 10 5G, bazı özellikleri ile birlikte TENAA'da listelendi.

redmi note 10 5g

21. yüzyılın ilk çeyreğinin sonlarına yaklaşırken çıkan 5G’li telefon modelleri de artmaya başladı. Ortaya çıkan yeni bilgiler Xiaomi’nin Redmi Note serisinin en yeni telefonu Redmi Note 10’unda 5G desteğine sahip olacağını gösteriyor. TENAA’da ortaya çıkan bilgiler Redmi Note 10’un 5G desteğine sahip olacağını belirtiyor.

Redmi Note 10 5G Özellikleri

Redmi Note serisinin yeni üyesinin özelliklerinin bir kısmı önceki modeli Note 9 ile benzerlik gösterecek. Redmi Note 10’un arkasında Redmi Note 9’un aksine ana kamerası 48 MP olan üç kameralı bir kurulum bulunacak. Telefonun ön tarafında ise Note 9’un aksine 16 MP çözünürlüğe sahip ön kamera damla çentik içerisinde bulunacak. TENAA’da listelenen diğer özelliklere göre telefonun ekranı ise 6,57 inç büyüklüğünde FHD OLED olacak.

Telefonun diğer özelliklerine baktığımız amana batarya kapasitesinin Redmi Note 9’a göre düştüğünü ve 4420 mAh olduğunu görüyoruz. 22,5 W hızlı şarj desteği bulunan telefon gücünü ise MediaTek’in Dimensity 820 işlemcisinden alacağı iddia edildi. Dimensity 820 önümüzdeki günlerde tanıtılacağı için Redmi Note 10 5G’de yakın bir zamanda tanıtılabilir.

Yorum Yap