1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Yüksek Doz LSD’nin Tedavi Edici Özelliği Ortaya Konuldu

Yüksek Doz LSD’nin Tedavi Edici Özelliği Ortaya Konuldu

Bilim insanları yayınladıkları yeni makalede aşırı doz LSD'nin iyileştirici etkisi ile ilgili 3 vakadan bahsetti.

lsd

Amerika’da görev yapan bilim insanları yayınladıkları yeni makale ile LSD’nin aşırı doz kullanımının tedavi edici etkileri üzerinde bir makale yayınladı. Yayınlanan makalede 3 adet vaka yer alıyor.

Asla Denenilmemesi Gereken Bir Yöntem Olarak Tanımlandı

Halüsinojik bir uyuşturucu olarak bilinen LSD’nin aşırı doz kullanımının tedavi edici özelliği ile ilgili bilim insanları 3 adet vakanın bulunduğu bir makale yayınladı. Bilim insanları makaleyi yayınlarken bu yöntemin tedavi yöntemi olarak asla kullanılmaması gerektiğini de belirtti. Uzmanlar dedaviler sırasında normal şartlarda küçük doz LSD kullanabiliyor fakat LSD’nin aşırı doz kullanımının tedavi edici özelliği olması ise bilim insanlarında şaşkınlığa yol açtı.

Makalede belirtilen ilk vakada 20 yıl boyunca psikolojik rahatsızlıklar yaşayan ve bipolar teşhisi konulan hastanın aşırı doz LSD kullanımından sonra durumunda önemli ölçüde iyileşme gerçekleştiği belirtildi. İkinci vakada ise 2 haftalık hamile olan bir kadının aşırı LSD kullanımında çocuğun uyuşturucudan etkilenmediği belirtiliyor. Son vakada ise 40 yaşlarında ayağında yer alan aşırı ağrılardan yanlışlıkla alınması gerekenden 550 kat daha fazla LSD alması sonucu kurtuldu. 500 kattan fazla LSD alan kadın 1 saat sonra kusmaya başlamadı ve 12 saat boyunca da her hangi bir hareket edemedi. Ayak ağrısını dindirmek için morfin kullanan kadının ayak ağrısı için artık morfin kullanmadığı belirtildi.

Yorum Yap