1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Yeni iPhone 11 Hakkında Her Şey

Yeni iPhone 11 Hakkında Her Şey

iPhone 11'in Eylül ayında piyasaya sunulmasına hala uzun bir süre varken, söylentiler Apple'nin kamera tasarımında ciddi bir değişikliğe gittiğini işaret ediyor.

teknohabir-iphone-11-22
1

iPhone 11’in Eylül ayında piyasaya sunulmasına hala uzun bir süre varken, söylentiler Apple’nin kamera tasarımında ciddi bir değişikliğe gittiğini işaret ediyor. Genel görünümde ise çok bir değişiklik beklenmiyor. IOs 13 ile birlikte ilk defa çıkıcak olan bu modellerde tasarım anlamında sadece ufak değişikler bekleniyor.

Peki ne değişecek? IPhone 11 hakkındaki en güvenilir söylentiler, telefonun arkasında üç kamera bulunacağına işaret ediyor, bu da kesinlikle daha iyi fotoğraf ve video kalitesi sunacağı anlamına geliyor. Üçüncü arka kamera aynı zamanda telefonun artırılmış gerçeklik anlamında seviye atlatabilir, çünkü Apple CEOsu Tim Cook sürekli olarak iPhone ve iPad’in arttırılmış gerçekliğinin gücünü anlattı.

IPhone 11, pil ömründe artış sağlayabilir ve ekstra olarak Samsung ve Huawei tarafından da sunulan telefonların birbirini şarj etme teknolojisine sahip olabilir . Yeni Iphone’nizle, bir arkadaşınızın iPhone’sini veya Apple Watch’ınızı kablosuz olarak şarj edebilirsiniz.

IPhone 11 ile ilgili sızıntılara göz attığımnızda ise: telefonu önceki sürümlerden daha hızlı hale getirmek için bir güncelleme ve yeni iPhone almak konusunda tereddüt eden kullanıcıların da dikkatini çekmek için yeni renkler ile satışa sunulacağı ile ilgili bilgiler görüyoruz.

Bu ise Apple için güzel bir haber çünkü Apple herkesin tahmin edebildiği gibi eskisi kadar çok iPhone satamıyor, bu yüzden bundan sonraki telefonlarında amiral gemi piyasasında rekabet edebilmek için şaşırtıcı özellikler sunmalı veya fiyat olarak düşürmeli.

Genel Detaylar

  • Ne zaman çıkacak? Lansman, Eylül 2019’un ortalarında olacak
  • Fiyatı ne olacak? Muhtemelen geçen yılki iPhone XS’den daha pahalı olmayacak.

Önceki Apple etkinliklerine baktığımızda, iPhone 11’in lansman tarihinin 2019 yılı Eylül ayının ilk 2 haftasında olacağını tahmin ediyoruz. 2018’de piyasaya sürülen üç iPhone ile (iPhone XS, iPhone XS Max ve bütçe dostu iPhone XR) Apple’nin bu yılda bu üçlü modeli tekrarlamasını bekliyoruz.

Yeni iPhone 11 tasarımı

Görüntülere baktığımızda ön taraf da tasarımın iPhone XS ile benzer olduğunu ve çentiğin hala yerini korduğunu görür iken, arka tarafın ise camdan yapılmış olduğunu görüyoruz. Arka yüzeyde sol üst tarafta üç tane kamera gözüküyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo, 3 kameradan birinin neredeyse görünmez olabileceğini ve aynı zamanda selfie kamerasının ise 7MP’den 12MP’ye yükseleceğini belirtti.

IPhone hakkındaki sızıntılar iPhone’nin yeni modellerinin lavanta ve yeşil tonları yanı sıra siyah, beyaz, sarı ve muhtemelen kırmızı renk ile geleceğini gösteriyor. Bu, yeni iPhone’nin mercan ve mavi renklerinde satılmayacağı anlamını taşıyor. Bu yeni renk tonlarının kanıtlarını aşağıdaki tweet’te görebilirsiniz, twitte ayrıca kamera yapısı düzeninin bir kanıtını daha görebilirsiniz.

Bununla birlikte, en kapsamlı yeni iPhone 11’in tasarım sızıntısı aşağıda videoda yer alıyor. Yeni iPhone’un nasıl görüneceğine dair 3D renderler sunan CashKaro ve OnLeaks’in paylaştığı bir video.

Yeni iPhone 11 ön tarafta iPhone XS’e benziyor, ancak iPad’in yan tarafındaki küçük, dairesel susturma tuşu bulunuyor. Videoyla beraber iPhone 11’in 5,8 inçlik bir ekrana sahip olacağı ve 143,9 x 71,4 x 7,8 mm ve ölçülerinde olduğu belirtiliyor. Kamera olan kısımlarda ise 9 mm kalınlığında olacak.

 

Yeni iPhone 11’in kamerası

Söylentilerin çoğunda, iPhone 11’de üç kamera olduğu belirtiliyor. IPhone 11 için tasarlanan kasanın bir kısmı da aşağıda gördüğünüz gibi kameraya yakalandı ve 3 kameralı tasarımla şematik olarak eşleşerek, sol üst köşedeki üç kamerayı doğruladı.

Ancak , başka bir kaynağın söylediğine göre, yalnızca en üst seviye sahip iPhone 11’in üç arka kamerasının olacağını, bu nedenle standart ve bütçe dostu modellerinde olmayacağını söyledi. Aynı kaynak diğer modellerin çift kameraya sahip olacağını söylüyor.

Başka bir kaynağa göre , iPhone 11’in ön kamerası 10MP’ye yükseltilecek (mevcut modellerde 7MP) ve arka kamerada ise 14MP ve 10MP lenslerin yanı sıra şu anda bilinmeyen üçüncü bir lense sahip olacak. Lazerle çalışan bir 3D kameranın iPhone 11 için tasarlandığı, ancak iPhone 11’e yatişmediği de söylentiler arasında.

Yeni iPhone 11 batarya ve özellikleri

IPhone 11’in USB-C bağlatıya sahip olacaği çokca duyulan söylentiler arasında. USB-C kullanan bir iPhone demek ise daha hızlı şarj olan iPhone anlamını taşıyor. Fakat iPhone’nin USB-C kullanıp kullanmayacağı tam olarak net değil bu yüzden beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. IPhone 11’i diğer iPhone cihazlar ve Apple Watch’ınız ile birbirlerini kablosuz şarj edeceği de söylentiler arasında.

Apple analisti Ming-Chi Kuo ile iPhone 11’in iPhone XS’deki 2.658mAh bataryadan yaklaşık% 20-25 daha büyük bir bataryaya sahip olacağını öne sürdü. Bu arada, iPhone 11 Max’in iPhone XS Max’teki 3,174mAh bataryadan yaklaşık% 10-15 daha büyük olabilir ayrıca yeni Iphone XIR ise iPhone XR’deki 2,942mAh bataryadan% 5 daha büyük olabilir. Bunların hepsi telefonları daha kalın hale getirmeden gerçekleşecek çünkü telefonun ekranın kalınlığından dolayı aynı kalınlıkta kalacağı düşünülüyor.

Bir başka söylentinin söylediğine göre Apple yeni iPhone modelleri için su altında da telefonu kullanabileceğimiz bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Diğer yandan, bir rapor Sony’nin yeni nesil 3D sensörlerinin yeni iPhone’ye dahil edilmesine işaret ediyor ; bu da kullanıcılara daha hızlı yüz kilidi açma, daha iyi Portre modu derinlik algılaması ve bazı potansiyel olarak harika 3D modelleme özellikleri sunabilir. Bu arada Apple’nin aldığı bir başka patent ise Touch ID’nin geri döndüğüne işaret ediyor , ancak normalde olduğu gibi değil. Normalin aksine, patent ekranda herhangi bir yere parmağınızı yerleştirdiğinizde parmak izinizi tanıyan bir sistemden bahsediliyor.

Yeni iPhone 11’in fiyatı

  • iPhone 11’in fiyatı 999 Dolar’dan başlayacak
  • Apple yeni bir fiyat stratejisi kullanabilir

Resmi iPhone 11 fiyatını bilmeden bile, çok pahalı olacağını biliyoruz. Sonuçta, Apple iPhone XS ve iPhone X’i 999 dolardan başlıyor. İPhone 11 için de aynı fiyatları görebiliriz. Türkiye’de ise fiyatının 7499TL civarında olacağını düşünüyoruz. Apple’nin daha önce sattığı kadar cihaz satmadığını biliyoruz. IPhone 11’in önceki modellerden daha fiyatlı çıkmak yerine fiyatı sabit tutmanın Apple için daha muhtemel bir hamle olduğunu düşünüyoruz.

Yeni iPhone 11 görmek istenilenler

1. Çentiksiz bir tasarım (en azından ufak bir çentik)

Bazı insanlar beğendi bazı insanlar nefret etti. Kim ne derse desin Çentik ile birlikte Akıllı telefonlar için yeni bir dünya aralandı, iPhone X’in gelmesinden sonra tasarım konusunda bolca çentik kullanıldığını gördük. Apple çentiği küçültmek için muhtemelen mikrofonu, yakınlık sensörünü ve hoparlörü yeniden yerleştirebilir; bunun sonucunda da çentik boyutunda küçülme görülebilir

2. Yeni bir tasarım

Apple, son iki senede çıkardığı modeller için aynı tasarımı kullandı ve yeni iPhone 11’in sadece bir güncelleme olarak görülmesini önlemek için, yeni bir görünüm Apple’ye yardımcı olacaktır. Apple eğer çentik konusunda bir yeniliğe giderse, bu yeni bir tasarıma doğru atılacak ilk adım olacaktır.

3. Daha iyi batarya ömrü

Apple’nin batarya ömrünü uzatmasının zamanı geldi, yeni iPhone 11’in bir günü rahat bir şekilde çıkarabilmesini istiyoruz. Tek bir şarj ile iki güne kadar kullanılabilecek bir iPhone gerçekten insanların iPhone hakkında bolca konuşmasına sebep olabilir.

Yorum Yap