1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. FedEx Huawei Marka Telefonu Kargolamayı Reddetti

FedEx Huawei Marka Telefonu Kargolamayı Reddetti

Dünyaca ünlü kargo markası FedEx, Huawei marka bir telefonu İngiltere'den ABD'ye kargo ile göndermek isteyen kişiye göndericiye bir notla ile birlikte göndericiye iade etti.


Dünyaca ünlü kargo şirketi FedEx, Huawei marka P30 telefonunu İngiltere’den ABD’ye kargolamayı reddetti. Dünyaca ünlü kargo şirketi, kargoyu alıcıya teslim etmesi gerekirken paketi sahibine “Kargonuz, ABD ve Huawei ile yaşadığı sıkıntılar sebebiyle FedEx tarafından iade edildi” notuyla iade etti.

Huawei marka P30, bir yazara test etmesi için yollanılıyordu. Yazar, telefonu İngiltere’de yaşayan bir iş arkadaşından istemişti. İş arkadaşı da telefonu FedEx ile İngiltere’deki arkadaşına kargolamak istedi. Gümrük kağıdına, paketin içeriğini telefonun üreticisi ve modelini tanımladı. Özetle bu bir ticari satış değildi. Şirkete ait bir telefonun çalışanından çalışanına yollanmasından ibaretti.

Büyük ihtimalle FedEx Huawei konusunda temkinli yaklaşmaya çalışıyordu fakat duruma bakıldığında biraz aşırıya kaçılmış gibi duruyor. Mayıs ayının sonlarına doğru FedEx ve Huawei’nin ortaklıklarını sonlandırdıklarını öğrendik ve bu süreçte Çin’e gitmesi gereken bazı kargolar FedEx tarafından geri çevrildi. Ancak bu durum, FedEx’in Huawei markalı ait bir ürünü ABD’ye kargolamak istememesinin medyaya yansıyan ilk örneği.

Yorum Yap