1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Huawei Ceosu, ABD yasağına Çin misillemesini desteklemiyor.

Huawei Ceosu, ABD yasağına Çin misillemesini desteklemiyor.

huawei
1

Zhengfei kararlı bir şekilde, “İlk olarak böyle bir şey yaşanmayacak. 2. Olarak eğer böyle bir şey yaşanırsa ilk protestocu ben olurum.”

Huawei kurucu ve CEOsu Ren Zhengfei geçtiğimiz hafta Amerika tarafından yasaklanmasıyla ilgili çok sayıda röportaj verdi. Bloomberg ile konuşmasında, Çin hükumetinden ABDnin aldığı karar karşısında her hangi bir misilleme beklemediğini belirtti. Zhengfei kararlı bir şekilde, “İlk olarak böyle bir şey yaşanmayacak. 2. Olarak eğer böyle bir şey yaşanırsa ilk protestocu ben olurum.”

Amerika Birleşik Devletleri İstihbarat Topluluğu tüketicileri Huawei cihazları ulusal güvenlik tehditi olduğundan dolayı almamaya zorluyor.Diğer Fikri Mülkiyet hakları ve ticari sır hırsızlığı iddiaları kanıtlanması zor olsa bile şirketin irtibatını zorluyor. Trump, geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından alınan önlemlerin, Çin’e karşı Huawei’ye verilen gerçek bir ulusal güvenlik tepkisinden çok bir ticaret müzakeresi hamlesi olduğunu savundu.

Bu tarz durumlarda, Çin hükümetinin Huawei’yi koruması normal görülebilir fakat Huawei Ceosu bu konuda farklı düşünüyor. Zhengfei bu konuyla ilgili şirketi tavanında delik bulunan bir uçağa benzetiyor. Harika olmadığını uçağın hala uçtuğunu fakat Huawei’nin bir şeyler yapması gerektiğini belirtiyor.

Yorum Yap