1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Honor, İlk Üretim Fabrikasını Açmak İçin Huawei’den Ayrıldı

Honor, İlk Üretim Fabrikasını Açmak İçin Huawei’den Ayrıldı

Honor, İlk Üretim Fabrikası

Huawei’nin ABD yaptırımlarından kurtulmak için sattığı Honor markası, Çin’deki ilk akıllı telefon fabrikasını faaliyete geçirdi. ABD yaptırımları nedeniyle zor günler geçiren Huawei, Google’ın akıllı telefonlar için sunduğu hizmetleri de kaybetti.

Ardından Çinli şirket hayatta kalabilmek için başarılı Honor markasını satmak zorunda kaldı.

Honor, İlk Üretim Fabrikası
Honor, İlk Üretim Fabrikası

Çatı şirketi Huawei’den ayrıldıktan sonra başka bir marka haline gelen Honor, Çin’de çok iyi satış rakamları gösteriyor. Honor, Huawei’den ayrıldıktan sonra ilk fabrikasını açtı. Shenzhen Akıllı İmalat Endüstri Parkı, her 28,5 saniyede bir cihaz üretebilir. Yeni tesiste akıllı telefon üretiminin yanı sıra kalite kontrol ve ürün belgelendirme süreçlerini de yürütecek. Ayrıca Honor’un yapay zeka geliştirme merkezi olarak da hizmet verecek.

ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE İLK 3’E GİRDİ

Çinli akıllı telefon markası Honor, üçüncü çeyrekte Çin’in en popüler üçüncü akıllı telefon markası oldu. Honor, Eylül sonunda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 96 daha fazla telefon satarak yüzde 15 pazar payına ulaştı.

Üçüncü çeyrekte Vivo ve Oppo, sırasıyla %23 ve %20 pazar payı ile Çin’in en büyük markaları oldular.

Bu yazımızda Honor, ilk üretim fabrikasını açmak için Huawei’den ayrıldı konu başlıklı yazımızı siz değerli okurlarımız için paylaştık. iPhone kullanıcıları ‘Dijital Mirasçılarını’ seçebilecek konu başlıklı yazımızın ilginizi çekebileceğini düşünmekteyiz. Eklemek istediklerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından biziml paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap