1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İstanbul’un En İyi 5 Alışveriş Caddesi 2021

İstanbul’un En İyi 5 Alışveriş Caddesi 2021

Alışveriş Caddesi

‘Alışveriş’ ve ‘İstanbul’ kavramları örtüştüğünde, insanların aklına her zaman, halılardan yerel baharatlara kadar hayal edilebilecek her şeyi satan Çarşı ve labirent sokakları gelir.

Yanında istanbulun en iyi alışveriş merkezleri ve popüler haftalık pazarlar, İstanbul’un en yeni modalarında geleneksel ve lüks ürünlerin güzel bir karışımıyla alışveriş için sokakları vardır.

Al-Huda Emlak, antikacılardan cadde modasına kadar İstanbul’un en iyi alışveriş caddelerini seçmişti.

2021’de İstanbul’da alışveriş yapmak için en iyi caddeler hangileridir?

İstanbul, Türkiye’de ticaretin önemli bir merkezidir ve sürekli olarak en son modaları ve küresel markaları takip etmektedir.

Bu caddelerden birinde veya birkaçında gezinmek, alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayacaktır. O halde, İstanbul’un en önemli ticari semtlerini açıklayıcı bir tura geçelim:

Alışveriş Caddesi
Alışveriş Caddesi

1- Osmanbey Caddesi neden en iyi alışveriş caddelerinden biridir?

Othman Bey Sokağı ya da pek çoğu, üzerinde kadınların güzelliğini ve zarafetini ön plana çıkaran eşyalar ve giysilerden dolayı Zarif Hanımlar Sokağı demeyi tercih ediyor.

Othman Bey Caddesi, ünlü Taksim Meydanı’na birkaç dakika uzaklıkta yer almaktadır. Her yaş ve grup için “çocuklar ve yetişkinler, erkekler ve kadınlar” için giysi ve ayakkabı gibi birçok ürün sunan birkaç sokağa yayılıyor.

Her gün binlerce müşteri Osman Bey Caddesi’ne akın ediyor. Çoğu kadın. Kıyafet, kozmetik, aksesuar, gece elbisesi gibi satın alınacak pek çok şey var…

Osman Bey Caddesi’ndeki fiyatlar ne durumda?

Bu caddede sunulan ürünler diğer yerlere göre daha pahalı. Yüksek kaliteli ürünler ve birçok ünlü yerel ve uluslararası marka bulacaksınız.

Lüks Othman Bey Caddesi’ndeki biraz yüksek fiyatlara rağmen, yerel halk onu sürekli olarak ziyaret ediyor. Ayrıca Osman Bey’e alışveriş için her gün binlerce turist gelmektedir.

Othman Bey Sokağı’nı farklı kılan nedir?

Bu Cadde, giysi üreten yaklaşık 55 şirketi içermektedir. Osman Bey Center ürünlerini Rusya, Orta Asya ülkeleri, Arap ülkeleri ve Balkan ülkelerine ihraç etmektedir.

Üretiminin yüksek kalitesi, büyüklüğü, kalifiye işçiliği ve yüksek değeri nedeniyle Türk sanayisinin de en önemli tekstil ve hazır giyim ürünlerinden biridir.

2- İstiklal Caddesi hakkında bir fikriniz var mı?

Taksim Meydanı’ndan neredeyse tarihi Galata Kulesi’ne kadar uzanan hareketli (İstiklal Caddesi veya İstiklal Caddesi – İstiklal Caddesi) birçok insanla bir aşk/nefret ilişkisine sahiptir.

Şehrin en önemli alışveriş caddelerinden biri olan İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı’ndan Tünel Meydanı’na kadar uzanıyor ve hala kalabalık.

Caddenin uzunluğu “1,4 km” dir. Orada her türlü mağaza, restoran, kafe, otel ve turistik yeri bulacaksınız. Ayrıca birçok müze ve galerinin yanı sıra bazı kiliseler de bulacaksınız. İstiklal Caddesi ayrıca çeşitli ulusların birkaç konsolosluk binasına ev sahipliği yapmaktadır.

İstiklal Caddesi’nde Ne Yapılır?

İstiklal’de ayrıca bazı heyecan verici ara sokaklar ve kısa pasajlar (çarşılar) vardır, bu yüzden dikkatinizi çeken bir şey görürseniz yoldan sapın.

Bazı önemli yiyecek alışverişleri için Beyolu Balk Pazarı’nı (açık hava pazarı) ziyaret edin ve ardından 1876’da açılan ünlü içek Pasajı’nın bitişiğinde birkaç adım atın.

Yürümek sizi çok yorarsa, güzergâhta bir aşağı bir yukarı giden tarihi kırmızı tramvaya binin.

3- Laleli istanbul Caddesi

Eski İstanbul’daki Lalali Caddesi, İstanbul’un en ucuz alışveriş caddelerinden biridir. Güzel ve uygun fiyatlı ürünler arayanlara geliyor.

Laleli Caddesi’nin en belirgin özelliklerinden biri konumudur. Hem Taksim Caddesi’ne hem de Beyazıt ve Sultanahmet’e yakın stratejik bir konumda yer almaktadır.

Laleli istanbulda ne yapılır

Lalali Caddesi tramvaya ve metroya aynı anda yakındır. İstanbul’un en ünlü toptancı mağazalarını bünyesinde barındırmasıyla ünlüdür. Her türlü giysi, çanta ve tekstil ürünlerini uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Lalali Pazarı, ticaret, yani toptan satış için büyük miktarlarda giysi elde etmek için en iyi fırsat olarak kabul edilir. Tüccarsanız, mallarınızı ülkenizin varış noktasına teslim eden nakliye şirketlerinden biriyle anlaşmanız yeterlidir.

Burada yapmanız gereken tek şey eşyaların güvenliğini sağlamaktır. Lalali’deki tüccarlarla toptan fiyat konusunda pazarlık yaparsanız yardımcı olur. Bir anlaşma yaptıktan sonra, mallar sevk edildiğinde sadece depozitoyu ve geri kalanını ödemeniz gerekir.

Aynı derecede önemli olan, Laleli yakınlarında bulunan turistik yerleri de ziyaret edebilirsiniz. En ünlüsü ise Sultan Ahmet ve ayrıca Eminönü istanbul.

4- Mahmut Paşa Çarşısı- İstanbul’un En Ucuz Alışveriş Pazarı

Mahmud Paşa Caddesi, Kapalı Çarşı veya Mısır Çarşısı’nın yanındaki ticari pazarlardan biridir.

Mahmutpaşa Yokuşu olarak bilinen meyilli bir yolun her iki tarafında yer alan Mahmutpaşa Çarşısı’nda 250’den fazla mağaza bulunuyor. İstanbul’un en kalabalık çarşısı olarak bilinir.

Mahmutpaşa Çarşısından Ne Alınır?

İstanbul’un en eski alışveriş semtlerinden Mahmutpaşa denilince akla ilk gelen yer. Bugün, Mahmutpaşa Çarşısı, İstanbul İstanbul’un en popüler mağazalarından biri ve şapka, erkek takım elbise ve eşsiz osmanlı çocuk ve erkek giysileri gibi Türk ürünleri için iyi bilinen bir destinasyondur. Pazar sabahın erken saatlerinde açılıyor. Birçok insan Mahmud Paşa’dan Mısır çarşı şeridine kadar manzaraların tadını çıkarır.

Nefes kesen semt, tekstille uğraşan esnafın bulunduğu (özellikle turistler tarafından) en çok ziyaret edilen yerlerden biridir. Gelinlikler, gelinlikler, modern ve eski kıyafetler, abiye ve giyim gibi çok çeşitli tekstil ürünleri satmaktadır. Bu üretimler çok kaliteli, ucuz ve bütçenize uygun her türlü ürünü bulabilirsiniz.

5- Bağdat caddesi istanbul

Bir Fransız ajansının araştırmasına göre, Bağdat Caddesi dünyanın en iyi dördüncü alışveriş caddesi.

Bağdat Caddesi, İstanbul’un en zengin caddelerinden biridir. Hem yerel halkın hem de ziyaretçilerin yürüdüğü, birçok lüks kafe, restoran, bar ve pub’da dinlenmek, birçok popüler marka ve özel mağazadan satın almak ve güzel bir İstanbul gününde aktivite dışında harika bir gün geçirmek için tanıdık bir yer.

İstanbul’un Asya yakasında yer almaktadır. Bağdat Caddesi, Bostancı bölgesinden Kadıköy ilçesine bağlı Göztepe mahallesine kadar uzanan 9 kilometrelik bir caddedir. Adını Osmanlı Padişahı IV. Murad’ın Bağdat Savaşı’na giderken izlediği rotadan almıştır. Osmanlı Padişahı II. Abdülhamit döneminde, İstanbul’un en zengin caddelerinden biri haline geldi.

Bu yazımızda İstanbul’un En İyi 5 Alışveriş Caddelerini sizin için paylaştık. Bir önceki yazımız olan İstanbul’un En İyi 10 Alışveriş Merkezleri yazımızı okumanızı önermekteyiz. Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap