1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. İstanbul 2021 En İyi Alışveriş Merkezleri, En İyi Avm Listesi

İstanbul 2021 En İyi Alışveriş Merkezleri, En İyi Avm Listesi

En İyi Avm
1

İstanbul’un en iyi alışveriş merkezleri listemizde toplam 10 alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bunların büyük bir kısmı Avrupa yakasına dayanmaktadır.

Alışveriş merkezlerinden bahsetmiş olsak da en büyük ve en gösterişli görünen yerleri ekledik. Öte yandan ucuz kıyafet almak isteyenler için İstanbul’da nispeten küçük ve ucuz outlet alışveriş merkezlerini de ekledik.

Yakın yerler var Taksim ve popüler turizm merkezleri olan Sultanahmet, İstanbul’un en iyi alışveriş merkezleri listemizde. Ancak İstanbul’daki alışveriş merkezlerinin çoğu Şişli, Levent, Sarıyer, Kadıköy gibi semtlerde yer aldığından listede daha çok yer alıyor.

En İyi Avm
En İyi Avm


GALATAPORT İSTANBUL

Galatasaray İstanbul Vogel İstanbul Karaköy Vapur İskelesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Yerleşkesi, kuş gözlem projesi kapsamında binanın kıyısında yer alıyor.

Doğuş Grubu’nun projeleri arasında yer alan En Bilgili Holding, İstanbul’da 1,7 milyar dolarlık yatırımla Galataport projesi işbirliğiyle 2014 yılından bu yana hayata geçirdiği bu eşsiz kruvaziyer limanı özel bir otel, Dünyada markalar, kafeler, restoranlar, butikler, ofisler ve iki büyük otel. Boğaz’a 1,2 km uzaklıkta bir sahil şeridine sahip sanat müzeleri.

AVM OF İSTANBUL

İstanbul’un muhteşem alışveriş merkezi ve eğlence kompleksleri arasında yer alan Mall of İstanbul, İstanbul’un en önemli alışveriş merkezlerinden biridir ve geniş bir alanı ve çok çeşitli ilgi çekici yerleri kaplar. Mall of İstanbul alışveriş kompleksi, şehrin Başakşehir bölgesinde, şehir merkezinin dışında, büyük bir kavşağın yanında yer almaktadır ve birkaç metro hattını değiştirerek ve ücretsiz servisler veya taksi ile ulaşılabilir.

En ünlü yabancı ve Türk markalarına ait 350’den fazla mağaza ve mağazanın yanı sıra farklı mutfaklara sahip çok sayıda restoranı bir araya getiriyor. Aynı zamanda Avrupa’nın ilk kapalı eğlence parkı, 300 odalı lüks bir otel ve diğer birçok ilginç özelliği içermektedir.

AQUA FLORYA

Ilginç Aqua Florya ile aynı kompleksin bir parçasıdır İstanbul Akvaryum, inanılmaz çeşitlilikteki cazibe merkezleriyle dünyanın en büyük temalı akvaryumu. Ayrıca Eski Havalimanı’nın yanında yer almakta olup, İstanbul gezginleri için mükemmel bir duraktır. Ziyaretçiler akvaryumun yanı sıra 150 mağazaya da göz atacak; deniz manzaralı restoran veya kafelerden birinde yemek yiyin, şık bir Cinemaxium deneyimi ve çok daha fazlası.

VADİSTANBUL ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Vadistanbul alışveriş merkezi, Avrupa’daki çekici alışveriş merkezlerinden bir diğeridir. İstanbul şehri 2017 yılının sonlarında hizmete girdiği için Türkiye’de inşa edilen en yeni AVM’lerden biri olarak kabul ediliyor.

Onu farklı kılan, ancak Vadistanbul Alışveriş Merkezi’ne özgü, içinde birçok etkinlik ve etkinliğin düzenlendiği devasa bir tiyatro içermesi ve İstanbul’un en önemli etkinliklerinden birine ev sahipliği yapmadan bir gün bile geçmemesidir.

Vadistanbul AVM’yi diğerlerinden ayıran özelliği, içinde Radisson Blu Hotel’in birçok otel dairesini içeren İstanbul Vadisi kompleksini de içinde barındırması.

Genel olarak Vadistanbul AVM, iki kata yayılmış otoparklar, birinci kat her türlü giyim mağazaları, ikinci kat sinema salonu, restoranlar ve geniş bir balkon ve üçüncü kat Vadistanbul kabareleri için dağıtılmış üç kattan oluşmaktadır.  çeşitli Türk ve uluslararası bankalar için para çekme makinelerine ek olarak büyük tiyatro.

VENİZA AVM

Venezia Mall veya Venice Mall, İstanbul’un Avrupa yakasında, Gazi Osman Paşa bölgesinde yer alır ve tasarım olarak, ortasından harika su kanallarının yaya köprüleri ile geçtiği İtalya’nın Venedik kentine benzer. Kenarları, en lüks uluslararası ve yerel markaları ve dinlenmek için birçok koltuğu içeren yayılmış mağazalardır.

Kanalların ortasında, ortasında İtalyan San Marco kulesini andıran bir kule ile alışveriş merkezini dolaşmaya götüren su tekneleri koşuyor.

Etrafında Venedik Alışveriş Merkezi, AVM’nin yanı sıra İtalyan ve yerel restoran ve kafeler de dağılmış durumda. Alışveriş merkezi, daireler, ofisler ve üst düzey bir otel içeren muhteşem bir konut kompleksi içeriyor.

ZORLU ALIŞVERİŞ MERKEZİ

İstanbul’un en iyi lüks alışveriş merkezlerinden biri olan Zorlu Alışveriş Merkezi, Gayrettepe Metro İstasyonu’na kolay erişim ve mükemmel otobüs bağlantıları ile hareketli Şişli bölgesinde mükemmel bir konumda yer almaktadır.

Ünlü premium markalar da dahil olmak üzere 200’den fazla markanın üst düzey mağazalarının yanı sıra Türkiye’nin en büyük gösteri sanatları merkezi olan beş yıldızlı Raffles Hotel, Cinemaximum megaplex, birinci sınıf restoranlar, popüler kafeler, apartman daireleri içeren büyük bir kompleksten oluşmaktadır. Ve ofisler, tümü zarif mimari ve çevre ile tamamlanmıştır.

CEVAHİR AVM

Içinde bulunan Şişli Mahalle, Büyükdere Yolu üzerindeki Cevahir, popüler Taksim Meydanı’na nispeten yakındır ve toplu taşıma sistemine mükemmel erişime sahiptir. Tamamlandığında alışveriş merkezi Avrupa’nın en büyüğüydü ve şimdi çok çeşitli mağaza ve eğlence mekanlarıyla İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri.

Cevahir Alışveriş Merkezi, cam tavanın ortasında büyük bir saatin varlığı ile karakterize edilir, çünkü yaklaşık 250 mağaza ile 6 kat içerir, ayrıca bir su havuzu ve bazıları sinemalarla çevrili sanatsal performanslar için bir tiyatronun varlığı. Özellikle hafta sonları kalabalık olan eğlence parkı ve bowling salonlarının yanı sıra 3D teknolojisi ile izlenebilecek şekilde tasarlanmıştır.

Yakındaki popüler oteller arasında metro istasyonu ve Metrobüs Mecidiyeköy’ün yanı sıra Grand Aras Otel ve Radisson Blu Otel bulunmaktadır.

FORUM İSTANBUL

İstanbul’un ve bir bütün olarak Türkiye’nin en büyük outlet alışveriş merkezi olan Forum İstanbul, dengeli bir alışveriş destinasyonunu eğlenceli bir eğlence mekanıyla harmanlayan karmaşık bir destinasyondur. Minyatür bir şehri andırıyor ve turistlerin bölgeyi keşfetmesi zor olabilir. Bayrampaşa Mahallesi’nde, iki işlek karayolu arasında, Eski Şehir bölgesinden yaklaşık 10 km uzaklıkta yer almaktadır.

Kocatepe metro istasyonuna kolay erişime sahiptir. İstanbul Forum, 300’e yakın marka, 50’den fazla restoran ve kafeden oluşan geniş bir bölgeyi kapsamaktadır.

Alışveriş merkezini farklı kılan, içinde şunlardan birini içermesidir: IKEA İstanbul Ziyaretçinin her türlü mobilya ve ev eşyasını bulabileceği mobilya holleri ve Wish Moro İstanbul Hotel’in yanındadır.

Buna ek olarak, alışveriş merkezinde çeşitli Türk ve uluslararası markalar, sinema, restoranlar, kafeler, ATM’ler vb.

İSTİNYE PARKI

İstanbul’un lüks alışveriş merkezlerinin belki de en iyisi olan İstinyePark, benzersiz markalar ve muhteşem deneyimler için mükemmel bir yer. İstinyePark, İstanbul’un Sarıyer semtinde yer almakta olup, Boğaz kıyısındaki üst düzey semtlerden alıcılar çekmektedir. Boğaziçi Nehri.

İstinyePark, Taksim Meydanı’na eski alışveriş merkezlerine göre biraz daha uzak olsa da yine de metroyla ulaşılabilir. Yine de devasa bir cam çatı ve büyük bir merkezi park dahil olmak üzere hem kapalı hem de açık hava alanları için muhteşem bir mimariye sahip olduğu için gezmeye değer.

İstinyePark’ta çoğu lüks ve seçkin 300’e yakın mağaza ve marka, otantik bir Türk yemek pazarı, birçok pub, kafe, fırın, yeni bir sinema kompleksi, büyük bir spor salonu ve daha birçok harika bulunuyor.

2007 yılında 4 kat ve bir anahtardan oluşan İstinye Park AVM, birçok kez İstanbul’un en iyi ve prestijli AVM türleri arasında yer almıştır.

EMAR MEYDAN AVM

İstanbul’un Anadolu yakasının en güzel ve lüks alışveriş merkezlerinden biri olan sküdar bölgesinde 2017 yılında açılışı yapılan Emaar Mall, içerisinde uluslararası markaları barındırdığı için lüks bir tasarıma sahiptir.

İstanbul’un Anadolu yakasındaki bir başka alışveriş merkezi olan Emaar Square Mall, şehrin Üsküdar bölgesinde yer almakta olup toplu taşımaya iyi erişime sahiptir. Muhteşem bir akvaryum ve su hayvanat bahçesi, bir fitness merkezi, çok çeşitli Türk ve yabancı restoranlar, bir buz pateni pisti, bir buz pateni pisti dahil olmak üzere 400’den fazla mağaza ve diğer birçok şaşırtıcı aktivite ile dünyanın en büyük alışveriş merkezi olması planlanmaktadır. Büyük sinema ve çok daha fazlası. Ünlü Dubai Mall ile aynı şirket tarafından inşa edilmiştir.

SU BAHÇESİ İSTANBUL

İstanbul’un en büyük ve en güzel alışveriş merkezlerinden biri olan Water Park Mall veya Water Garden, İstanbul’un Asya yakasında Ataşehir bölgesinde yer almakta olup, dünyanın en güzel ve en büyük eğlence merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Farklı aile üyeleri için çok fazla eğlence ve eğlencenin varlığı.

Alışveriş merkezi, su hareketleri, renkli lazer ışıkları ve havai fişeklerle senkronize eğlenceli müzik gösterileri sunan en büyük su havuzu (dans eden çeşme) ile ünlüdür.

AVM, yetişkinlerin sevdiği bowling ve benzeri modern oyunların yanı sıra çocukların oynayabileceği alanlar da bulunduğundan, turistleri aile ile kaliteli zaman geçirmek için çeken birçok aktiviteye sahiptir.

Water Garden Mall, en iyi taze sebze ve meyveleri satın alabileceğiniz bir çarşının yanı sıra birçok uluslararası marka için sinemalar ve alışveriş mağazaları da içermektedir.

Bu yazımızda sizi 2020 yılında İstanbul’un en iyi alışveriş merkezleriyle tanıştırdık. 2021 yılında İstanbul’un modern alışveriş merkezleri listesine yenileri eklenecek. Yazı zamanla revize edilirse piyasada öne çıkan diğer alışveriş merkezlerine de yer vereceğiz.

Bu yazımızda İstanbul 2021 En İyi Alışveriş Merkezleri hakkında paylaşımda bulunduk. Bir önceki yazımız İstanbul’un En İyi 10 Alışveriş Merkezleri yazımız ilginizi çekebilir. Düşüncelerinizi ve eklemek istediklerinizi yorumlar kısmından bizimle paylşabilirsiniz. 🙂

Yorum Yap