1. Ana Sayfa
 2. Netflix
 3. Karantina Sürecinde Netflix’in En Çok İzlenen 10 Dizisi

Karantina Sürecinde Netflix’in En Çok İzlenen 10 Dizisi

Dizi ve film yayın platformu Netflix'in, koronavirüs sebebi ile insanların evde kaldığı Mart ayında en çok izlenen orijinal yapım dizileri paylaşıldı.


2019’un sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını sebebi ile birlikte dünya üzerinde insanların bir çoğu evinden çıkmamaya başladı. Evinde kalmaya başlayan insanlar yapmaktan keyif aldığı aktivitelerden birisi olan dizi izlemeye başladı. Popüler dizi izleme platformlarından birisi olarak kullanıcılarına hizmet veren Netflix’in Mart ayında en çok izlenen orijinal dizileri açıklandı.

Mart Ayında Netflix’in En Çok İzlenen 10 Dizisi

2019 sonunda ortaya çıkan koronavirüs pandemi salgın sebebi ile dünya nüfusunun %30’undan fazlası evinden çıkmıyor. Bu izolasyon süreci içerisinde evde kalan insanlar farklı uğraşlara yöneldi. Netflix üzerinden dizi ve film izlemeye başlayan insanlar Netflix orijinal yapımlarına da oldukça fazla ilgi gösterdi. Yayın arama platformu Reingood Mart ayında 2 milyon kullanıcının yaptığı aramalara dayanarak en çok izlenen Netflix orijinal dizilerini paylaştı.

Listenin ilk sırasında 13 Şubat’ta Netflix’te yayınlanan realite programı Love is Blind yer alıyor. Love is Blind’ın oldukça fazla izlenmesinin sebebi olarak ise televizyonda yer alan versiyonlarında bulunan yıldızı sönmüş isimler yerine daha sempati duyulabilir kişilerin yer alması gösterildi. Listenin 2. sırasında Türkiye’de oldukça fazla popüler olan Elite yer alıyor. 3. sezonu 13 Mart’ta Netflix’te yayınlanan Elite’i Crash Landing on You ve Sex Education takip etti. Listenin tamamı ise;

 1. Love is Blind
 2. Elite
 3. Crash Landing on You
 4. Sex Education
 5. Stranger Things
 6. I Am Not Okay with This
 7. The Trials of Gabriel Fernandez
 8. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness
 9. Money Heist
 10. Better Call Saul

kaynak : https://ilave.net/karantina-surecinde-netflixin-en-cok-izlenen-10-dizisi/

Yorum Yap