1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. OnePlus 8’e En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü’nü Kazandı

OnePlus 8’e En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü’nü Kazandı

Hong Konglu akılıl telefon üreticisi OnePlus'ın önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen telefon modeli OnePlus 8 'En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü'ne hak kazandı.


Hong Konglu teknoloji devi OnePlus’ın 14 Nisan’da tanıtılması beklenen amiral gemisi telefon modeli OnePlus 8’in ekranına DisplayMate tarafından En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü verildi. A+ derece ve En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü’ne layık görülen OnePlus 8’de ekran olarak Samsung’un AMOLED panelleri kullanılıyor.

OnePlus 8 En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü’nü kazandı

Hong Kong merkezli teknoloji devi OnePlus’ın 14 Nisan’da tanıtmayı planladığı amiral gemisi telefon serisi OnePlus 8 daha çıkmadan ödül kazandı. OnePlus 8 telefon modeli DisplayMate tarafından ‘En İyi Akıllı Telefon Ekranı Ödülü’ne layık görüldü. Telefon modelinin ekran kalitesi derecesine ise A+ puan verildi. DisplayMate’in derecelendirilme kriteri olarak kullandığı renk doğruluğu, görüntü kontrastı, ekran parlaklığı ve ekran yansıması gibi bir çok kriterde OnePlus 8 en yüksek puanı almayı başardı.

OnePlus’ın CEO’su yaptığı açıklama ile OnePlus 8’de ekran olarak Samsung Display’in ürettiği AMOLED paneller kullanılacağını duyurmuştu. Hareketli görüntülerdeki bulanıklık ve bozulmayı engelleyen MEMC teknolojisine sahip olan OnePlus 8’in ekranı kullanıcılara 120 Hz yenileme hız desteğini de sunacak. 1009 nit değerinde parlaklığa sahip olan OnePlus 8’in ekranı, 995 nit sunan Galaxy S20 Ultra’dan bir adım önde yer aldı.

Yorum Yap