1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Plague Inc. App Store’da 1. Sıraya Yerleşti

Plague Inc. App Store’da 1. Sıraya Yerleşti

Dünyaya virüs yayarak yok etmek amaçlanan eğlence amaçlı oyun Plague Inc. App Store üzerinde en çok indirilen ücretli oyun oldu.

plague inc

Covid-19’un dünyada yayılması ile tekrardan popülerlik kazanan, virüs ile dünyayı komple yok etmeye çalışılan eğlence amaçlı oyun Plague Inc. App Store’da en çok indirilen ücretli oyun sıralamasında 1. sıraya yükseldi.

App Store’da Zirveye Yerleşti

Covid-19’un dünyada yayılmaya başladığı günden itibaren tekrardan popülerlik yakalamaya başlayan Plague Inc. oyunu ilk olarak 2012 yılında yayınlanmıştı. Oyuncuların geliştirdikleri virüsler ile dünyayı yok etmeye çalıştığı eğlence amaçlı bir oyun olan Plague Inc. sadece Apple cihazların kullanabildiği App Store’da en çok indirilenücretli oyunlar sıralamasında birinci sıraya yükseldi. Dünyada 0,99 Dolar karşılığında alınabilen Plague Inc Türkiye’de ise 2,99 Türk Lirası karşılığında alınabiliyor. Plague Inc.’te virüsü yaymaya başladığınızda oyundaki hükumetlerin aldığı önlemlere karşı sizinde virüsü geliştirerek değişik özellikler kazandırmanız gerekiyor.

Plague Inc. Ebola virüsünün yayıldığı zaman aralığında da aynı şekilde etkilenmişti. Oyunun Ebola virüsü sırasında indirilme sayısının 1,5 kat arttığı belirtildi. Oyunun virüsler konusunda eğitici yönü üzerinde duran uzmanlar oyunun virüs konusunda kitleleri bilgilendirebileceğini belirtmişti. Geçtiğimiz günlerde ise Plague Inc.’in Çin üzerinde engellendiğine dair yeni bilgiler internette ortaya çıkmıştı.

Yorum Yap