1. Ana Sayfa
  2. Bilim&Teknik
  3. Samsung Telefon Üretiminin Yarıya Düştüğünü Açıkladı

Samsung Telefon Üretiminin Yarıya Düştüğünü Açıkladı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, koronavirüs pandemisi sebebi ile akıllı telefon üretimini nisan ayında yarıdan daha aza çekerek 10 milyon adet akıllı telefon üretecek.

Samsung Customer Service Center in Krakow

2019’un sonlarına doğru ortaya çıkan ve dünya genelinde etkisini sürdüren koronavirüs pandemisi bir çok sektörü derinden etkiledi. Bu sektörlerden birisi de her geçen gün daha da etkilenen akıllı telefon sektörü. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon modellerine olan talebin azalmasından kaynaklı olarak Nisan ayında yarı yarıya azalttı.

Samsung Nisan Ayında 10 Milyon Telefon Üretecek

Güney Kore merkezli teknoloji sitesi Elec, yaptığı haber ile birlikte Samsung’un Nisan ayında üretimini çok büyük oranda düşüreceğini belirtti. Aylık 25 milyondan fazla akıllı telefon üreten Samsung’un üretimi habere göre koronavirüs pandemisi sebebi ile 10 milyona kadar düşürülecek. Her sene 300 milyondan fazla satış yapan akıllı telefon üreticisi Samsung, koronavirüs sebebi ile satışlarında da büyük düşüşler yaşadı. Samsung’un son çıkardığı amiral gemisi telefon modelinin satışlarınında koronavirüs sebebi ile önceki senelere göre oldukça az satıldığı biliniyordu. 

Haberde Samsung’un üretim gerçekleştirdiği Brezilya ve Hindistan fabrikalarını geçici süreliğine kapattığı yazarken Samsung’un Mart ayındaki stoğunu henüz sıfırlamadığı ve yaşanan ekonomik durgunluk sebebi ile bir süreliğine üretim gerçekleştirmeyecek.

Yorum Yap