1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. PlayStation 5 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

PlayStation 5 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 5'e ait yeni bilgiler oraya çıktı.

playstation5

Japon teknoloji devinin dünyada bir çok insan tarafından kullanılan oyun konsolu PlayStation’un yeni versiyonu 5 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre PlayStation 5 2020’nin kasım ayında tanıtılabilir.

8K Çözünürlük Desteğine Sahip Olacak

Japon teknoloji devinin yeni oyun konsolu PlayStation 5 8K görüntü desteğine sahip olacak. Eski sürümlerin oyunları ile de uyumlu olarak çalışacak olan PlayStation 5’in ışın izleme teknolojisine sahip olacağı ortaya çıktı. PlayStation 5 ile birlikte oyunların bekleme süreleri oyun konsolunda bulunan SSD ile birlikte minimal sürelere düşerek oyuncuların oyunlardan aldığı keyif en üst seviyeye çıkacak. Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5’in özel üretilmiş bir ses yongasına sahip olacağı ise bilinenler arasında.

Sanal gerçeklik konusunda çığır açması beklenen PlayStation 5’in çıkış tarihi olarak ise 2020’nin kasım ayı öngörülüyor. İnternete sızdırılan bilgilere göre oyun konsolunun kumadası olarak çıkması beklenen DualShock 5’in dığer versiyonlarda olmayan L3 / R3 tuşlarına sahip olması bekleniyor. Dünyada yaklaşık 499 Dolar’dan satışa çıkması beklenen cihazın ise Sony’nin satış şeklini değiştirmemesi durumunda 6000 Türk Lirası’ndan daha pahalıya satılacak.

Yorum Yap